МОЗ ІНСПЕКТУЄ РЕГІОНИ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

1276

У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася загальнодержавна відео-конференція щодо виконання регіонами завдань реформування служби екстреної медичної допомоги. Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Толстанова за участі директора Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ Миколи Хобзея, начальника Відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ Михайла Стрельникова, директора Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф МОЗ Володимира Юрченка та керівників головних управлінь охорони здоров’я обласних державних адміністрацій.
У режимі онлайн фахівці обговорили передусім найгостріші питання, зокрема: створення у регіонах центрів екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, формування оперативних штабів щодо реалізації Закону «Про екстрену медичну допомогу», будівництво приміщень оперативно-диспетчерських пунктів, формування схем базування бригад ЕМД та їхніх маршрутів.
Представники Міністерства нагадали колегам на місцях, що основні стратегічні моменти реформування екстреної медичної допомоги мають бути завершені до кінця року. Тож вкрай важливим є дотримання регіонами чіткого плану реформування служби та обов’язкової регулярної звітності щодо успішності виконання завдань. Наразі МОЗ очікує подання відповідно затверджених графіків від Кіровоградської, Запорізької, Львівської та Тернопільської областей, які поки що не виконали цю процедуру.
Крім того, роботу зі створення центрів екстреної медичної допомоги і медицини катастроф затримують Запоріжжя, Черкащина, Тернопільщина та місто Київ. Із організацією єдиних регіональних диспетчерських ЕМД зволікають Луганська, Львівська, Чернівецька та Тернопільська області. Оперативні штаби щодо реалізації Закону досі не організовано в Полтавській, Харківській областях, містах Севастополь та Київ.
Тож, для пришвидшення розв’язання цих питань та ефективнішої роботи із реалізації Закону «Про екстрену медичну допомогу» заступник Міністра Олександр Толстанов наполіг, щоб керівники на місцях, які взяли участь у відео-конференції, у терміновому порядку надіслали до МОЗ детальні звіти із виконання доручення віце-прем’єр-міністра Костянтина Грищенка. А саме: щодо завершення АР Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями робіт з утворення та реєстрації центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, завершення процедури передання майна центрам, виділення приміщень для оперативно-диспетчерських служб центрів тощо.
Також Олександр Толстанов нагадав, що, відповідно до норм Закону, за якість надання екстреної допомоги в кожному з регіонів особисто відповідає голова обласної державної адміністрації. Саме тому це має спонукати керівників на місцях та профільні управління ОДА якомога швидше розв’язувати такі питання як якість доріг, забезпечення бригад медикаментами та паливом, розвиток телекомунікації тощо.
Своєю чергою керівники регіональних управлінь охорони здоров’я поінформували про заходи, які вживаються на місцях у процесі реформування служби. За їхніми словами, щодоби у кожному з чотирьох регіонів приймається від 1,5 тис. до 2,5 тис. викликів. При цьому час прибуття бригади ШМД до пацієнта вдається пришвидшити до 8-10 хвилин у місті та до 20 хвилин поза містом. Крім того, регіональні фахівці продовжують працювати над пошуком площ та ресурсів для створення потужних диспетчерських пунктів, налагодження системи єдиного оперативного зв’язку та осучаснення парку карет швидкої допомоги, в тому числі за рахунок обладнання авто GPS-навігаторами.
Як відомо, Міністерство охорони здоров’я вирішило звернутись до Міністерства фінансів щодо забезпечення у повному обсязі коштами закладів охорони здоров’я, що входять до системи ЕМД, для створення необхідних запасів паливно-мастильних матеріалів, лікарських засобів, зокрема наркотичних, та вишукати фінансові можливості щодо підвищення на 20% заробітної платні працівникам цих закладів.
Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я