Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 19 червня

388

За добу – майже 1000 нових хворих на COVID-19 в Україні

В країні 19 червня зафіксували черговий антирекорд –  за добу чисельність виявлених випадків коронавірусної інфекції становить 921. Станом на 19 червня в Україні лабораторно підтверджено 34 984 випадки захворювання на COVID-19. Наразі в Україні приріст хворих на коронавірус більший, ніж загальносвітовий.

Різке зростання кількості хворих на коронавірус в Україні вже призвело до того, що в деяких регіонах переповнені інфекційні лікарні. Про це розповіли в Олександрівській лікарні Києва та в Харківській обласній інфекційній лікарні.

На жаль, медики продовжують перебувати у зоні ризику, тому хворіють частіше інших. Так, вчора стало відомо, що від ускладнень COVID-19 в одній зі столичних лікарень помер начальник Військово-медичного клінічного центру західного регіону Іван Гайда.

Через стрімке поширення коронавірусу в Україні, МОЗ представило сценарії реагування, згідно з найжорсткішим із них, вже 22 червня в низці регіонів, що мають найгіршу епідситуацію, можуть посилити карантин. Водночас, у відомстві вимагають від місцевої влади жорсткіше слідкувати за дотриманням карантинних обмежень.

В Україні запрацюють 69 ПЛР-лабораторій

МОЗ значно збільшило чисельність лабораторій, які проводять тестування на коронавірус. Раніше таких лабораторій було лише 4, а зараз – 69. 

Кабмін дофінансує лікарні, що опинилися в скрутному становищі через другий етап реформи

Уряд України направить додаткові 4,5 млрд гривень фінансування медзакладам, що отримали менше грошей, ніж торік внаслідок зміни механізму фінансування з 1 квітня.

Коронавірус у світі: досягнення медицини

У Чикаго в Північно-західній меморіальній лікарні вперше в США провели успішну пересадку легенів дівчині, яка перенесла коронавірус. Молода 20-річна пацієнтка не змогла б жити без цієї операції. Лікарі наголосили, що це перша пересадка легенів у Сполучених Штатах людині, яка перенесла COVID-19.

Як лікувати патології щитовидної залози в умовах пандемії COVID-19?

чи потрібно змінювати тактику лікування з огляду на пандемію, які лікувальні і діагностичні заходи мають бути застосовані невідкладно, а які можуть зачекати? За експертною відповіддю на ці та інші питання «ВЗ» звернулась до ендокринного хірурга, професора хірургії, національного делегата України в Європейському Товаристві Ендокринних Хірургів (ESES) Сергія Черенька.

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я