У США вперше зробили пересадку легенів пацієнтці з COVID-19

155

У Чикаго в Північно-західній меморіальній лікарні вперше в США провели успішну пересадку легенів дівчині, яка перенесла коронавірус. Молода 20-річна пацієнтка не змогла б жити без цієї операції.

Лікарі наголосили, що це перша пересадка легенів у Сполучених Штатах людині, яка перенесла COVID-19.

Дівчина хворіла важкою формою коронавірусної інфекції та останні декілька місяців була підключена до апаратів, які здійснювали підтримку роботи її легенів та серця.

Анкіт Бхарат, директор програми трансплантації легенів у Північно-західній лікарні Чикаго повідомив, що  дівчина брала імунодепресанти для терапії COVID-19.

Бхарат вважає, що з цієї причини у пацієнтки розвинулися вторинні бактеріальні інфекції, які не піддаються антибактеріальній терапії. Це могло спричинити сильне ушкодження легенів.

«Інфекції стали причиною появи дивних отворів у легенях. У розрізі вони нагадували швейцарський сир», – сказав Бхарат.

Через те, що легені дівчини почали погано функціонувати, інші органи потерпали від браку кисню. Дівчину підключили до апарату штучної вентиляції організму. Такий пристрій додає кисень у кров і допомагає серцю качати її через судини.

Не зважаючи на те, що у Сполучених Штатах є нестача донорських органів та безліч пацієнтів очікують у черзі на пересадку, для цієї пацієнтки знайшли нові легені всього за 2 дні. Орган трансплантували з тіла людини з мертвим мозком.

Лікарі розповідають, що знайти донора з необхідними легенями досить важко, але орган прижився в організмі дівчини, яка перенесла коронавірус, після складного оперативного втручання.

Зараз дівчина перебуває при свідомості та дихає через спеціальну трубку, яка під’єднана до трахеї. Бхарат пояснив, що інші органи пацієнтки вже відновилися, але для повної реабілітації дівчина знадобиться багато часу.

Він також зазначив, що в середньому пацієнти з новими дихальними органами живуть близько 9 років, після чого їм знову необхідна повторна трансплантація.

Джерело: The Washington Post

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я