І ТАХІКАРДІЯ ВІДСТУПИТЬ

1700

Учені-кардіологи всього світу б’ються над тим, аби знайти ефек­тивніші засоби боротьби з найпоширенішою патологією – захво­рюваннями серцево-судинної системи. А хворі чекають полег­шення… Чим сьогодні лікарі можуть допомогти своїм пацієнтам? Українські вчені продовжують пошуки більш результативних шляхів проти підступної хвороби.ЛІКУЄ… ДИХАННЯ

Виявляється, нормалізувати частоту пульсу, поборотися з тахікардією можна й без медикаментозних засобів і навіть без лікаря (маючи вже певні практичні навички лікування по-новому). І не по­вірив би, якби не довелося поспостері­гати за такими хворими у лікувальному кабінеті медико-інженерного Центру НАН України, де почали впроваджувати незнайому ще лікарському загалу незви­чайну технологію лікування тахікардії. Під контролем автора новації завідува­ча відділу клінічної патофізіології Ін­ституту фізіології НАН України заслу­женого діяча науки і техніки, лауреата Державної премії України, доктора медичних наук, професора Вадима БЕРЕЗОВСЬКОГО пацієнти освоювали спосіб свідомо регульованого дихання – основи безмедикаментозного лікування порушень ритму серця.

– Ідея замінити традиційні фарма­цевтичні засоби безмедикаментозними, природними у мене виникла давно і спи­ралася на відкриття у фізіології, – розпо­відає Вадим Якимович. – Як відомо, люд­ський організм – це складна й досконала саморегулювальна система. Центри ре­гуляції знаходяться у головному мозку. Давно було встановлено наявність осо­бливих зв’язків між диханням та крово­обігом. Ці зв’язки й наштовхнули мене на думку спробувати добитися нормалізації у системі кровообігу у хворого через від­повідно налагоджене, свідомо регульова­не дихання. Воно полягає у зміні трива­лості вдиху носом і форсованого видиху ротом після респіраторної паузи.

Для визначення лікувальної ефектив­ності запропонованої технології у клініці було сформовано групу хворих у складі 17 осіб. У першого хворого, котрий потерпав від тахікардії, до проведення процедури частота пульсу становила 85 одиниць на хвилину, після процедури – 74. У другого ця частота знизилася відповідно з 92 до 78, у третього – зі 105 до 80. У цілому ж по групі позитивний результат становив 81%. І жодного негативного!

МОЖНА ДОПОМОГТИ Й ГІПЕРТОНІКАМ

Принцип регуляції фізіологічних зв’язків між диханням і кровообігом на­вів ученого на думку використати його і для безмедикаментозного лікування інших поширених захворювань системи кровообігу.

Мільйони людей потерпають від під­вищеного артеріального тиску. Таблетки не рятують від гіпертонічних кризів, не­відкладної медичної допомоги, тяжких ускладнень, які несе з собою гіпертензія.

В усьому світі не існує панацеї від цьо­го найпоширенішого захворювання. Од­нак професор Березовський знайшов спо­сіб полегшити становище гіпертоніків, не довести до тяжких ускладнень. Це під­тверджує й патент Державного патентно­го відомства України №59076.

В основі новації – немедикаментозна регуляція артеріального тиску шляхом керованого дихання зі змінним співвід­ношенням тривалості вдиху та видиху, створення ефекту так званого від’ємного тиску, коли швидкість вдиху прямо про­порційна величині від’ємного тиску у то­ракальній порожнині хворого.

Від’ємний тиск, пояснює вчений, збільшує масу внутрішньо-легеневої крові. Оскільки судинна система кро­вообігу являє собою замкнену систему, збільшення маси крові в легенях змен­шує її масу у великому колі кровообігу. Що більша швидкість вдиху, то більшим є негативний тиск у торакальній порож­нині. Це й забезпечує перерозподіл за­гальної маси крові, розвантажує велике коло кровообігу.

Практичне застосування розробленої вченим методики включає кілька по­слідовних етапів. Перший: хворий (чи медперсонал) тричі вимірює рівень ви­хідного артеріального тиску, систоліч­ного та діастолічного, занотовує вихідну частоту пульсу. Другий етап: у разі під­вищеного тиску (понад 160 мм рт. ст.) під контролем годинника із секундною стрілкою, секундовимірювача чи метро­нома хворий здійснює енергійні короткі вдихи носом та спокійні без напруження видихи ротом. Тривалість такого режиму дихання – не менш як 2 хвилини. І третій етап: після закінчення процедури ство­рення ефекту від’ємного тиску хворий повторно двічі вимірює рівень артеріаль­ного тиску та частоту пульсу, визначаю­чи ступінь, спрямованість змін та ефек­тивність процедури. У разі відсутності чи недостатності зниження тиску можливе повторення процедури.

Лікувальна ефективність запропоно­ваної методики визначалася на 20 хворих із різним вихідним рівнем артеріального тиску. Контрольні спостереження пока­зали, що у більш як 90% хворих на тран­зисторну гіпертонію було досягнуто зни­ження артеріального тиску.

ОТОЖ ЧИ ЗАВЖДИ ПОТРІБНІ ЛІКИ?

Застосовуючи на кожному кроці фар­мацевтичні засоби, ми долікувалися до того, що, за даними ВООЗ, близько трети­ни всіх хвороб зумовлені «перегодуван­ням» організму препаратами хімічного синтезу. Професор Березовський, у мину­лому лікар-клініцист, а сьогодні відомий учений-патофізіолог, віддає перевагу природним, натуропатичним методам зцілення. Результат його багаторічної роботи завидний – близько 50 патентів України на інноваційні розробки. І шля­хи його наукового пошуку не є традицій­ними – вчений знаходить засоби ліку­вання у системі саморегуляції організму, її невикористовуваних можливостях. Глибокі знання фізіології, патофізіології сприяли успіху.

Василь КАЛИТА, «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я