Фейкові довідки про ПЛР-тестування: кіберполіція викрила зловмисників у турагентстві

100

У Запоріжжі правоохоронці викрили співробітників туристичного агентства, які займалися підробленням довідок про негативний результат ПЛР-тестування на коронавірус. Ділки рекламували свої послуги в Інтернеті. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції Запорізької області.

Незаконну діяльність викрили співробітники кіберполіції Запоріжжя спільно із представниками Міністерства цифрової трансформації під процесуальним керівництвом Вознесенівської окружної прокуратури.

Зазначається, що працівники туристичного агентства організували незаконне виготовлення фейкових довідок про негативний результат тесту на коронавірусну інфекцію для перетину держкордону.

Зловмисники продавали підроблені довідки по 500 гривень. З початку року вони виготовили понад сто фальшивих документів. Повідомляється, що на бланку довідки була фейкова печатка однієї з Держустанов Міністерства охорони здоров’я Запоріжжя та підпис завідувача лабораторії.

Правоохоронці провели обшуки в офісі турагентства та вилучили мобільні телефони, комп’ютери, підроблені ПЛР-тести та «чорнові» записи. Зазначається, що при попередньому огляді вилученої технікивиявлено відправлення сканів ПЛР-тестів клієнтам туристичного агентства.

У Державній установі Міністерства охорони здоров’я правоохоронці також провели обшук. З’ясувалося, що інформація до бази даних медустанови не вносилася, дослідження не проводилися та порядковий номер довідки не відповідав порядковому номеру в медзакладі.

Зазначається, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру фігурантам справи, їм загрожує до трьох років ув’язнення. Слідчі дії продовжуються.

Раніше повідомлялося, що в Україні планують ввести кримінальну відповідальність за фальшування довідок про вакцинацію проти коронавірусу. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що проблему із фейковими довідками можна побороти завдяки введенню електронних інструментів.

Нагадаємо, що Служба безпеки України виявила у Києві «бізнесмена», який налагодив масштабну схему з підробки документів про щеплення від коронавірусута результатів тестів методом ПЛР. З початку 2021 року ділок встиг виготовити понад десять тисяч фальшивих довідок.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я