Економія коштів під час закупівель «міжнародниками» сягає 60%

370

gormonalnyye-tabletki-dlya-pokhudeniya31За даними попереднього аналізу перших закупівель ліків міжнародними організаціями, економія коштів, зок­рема під час придбання препаратів для лікування туберкульозу та онкологічних захворювань, становить 30-60%. Про це йшлося на прес-конференції (4 лютого 2016 р.) за участю представників Міністерст­ва охорони здоров’я, народних депутатів і громадськості.

Навіть, незважаючи на інфляцію та зростання курсу долара, ПРООН за програмами закупівлі ліків для лікування хворих на туберкульоз зекономить понад 30% коштів порівняно з 2014 роком. Також у 2016 році за цією програмою вперше будуть придбані 4 ефективні препарати, які раніше МОЗ не закуповувало.

«За програмою онкології, маючи акцепти по 30 препаратах, ми можемо говорити про понад 60-відсоткову економію коштів порівняно з цінами 2014 року. За допомогою прозорих інструментів, що на 100% забезпечують міжнародні організації, можна не тільки зекономити, але й придбати більше необхідних ліків, — повідомив заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець. — Перші поставки ми очікуємо вже цього місяця, аби покрити дефіцит необхідних ліків».

Слід зазначити, що тендери (їх проводять 3 міжнародні організації: ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents) ще не закінчені, але перебувають на фінальному етапі.

«Ми зламали велику корупційну схему на закупівлях ліків, зменшення ціни в рази по деяких препаратах є прямим доказом цього, — заявив на прес-конференції Голова Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв. — Я звернуся до правоохоронних органів, аби відбулося розслідування причин такої різниці в ціні, адже це гроші, вкрадені з державного бюджету, які щороку «пилялися» на тендерах та людських життях».

Ще одна зі схем, яка ламається завдяки новим підходам до закупівель, — відтермінування постачання ліків. Адже ціна лікарських засобів напряму залежить від терміну поставки: якщо необхідний препарат замовити за кілька місяців, ціна на нього буде значно нижчою, ніж у разі «ургентних» закупівель. На прес-конференції нагадали про технологію «відкатів», коли закупівлі здійснювалися за найвищою «терміновою» вартістю, але після завершення тендерів пос­тачальники не завозили ліки місяцями, а різниця в ціні осідала в їх кишенях.

Також наголошувалося, що цього року на міжнародні закупівлі вийшла значна кількість компаній-виробників, котрі раніше були змушені торгувати препаратами через посередників. У тендерах бере участь і велика кількість українських виробників.

Нагадаємо, що 12 січня 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про передачу 100% державних закупівель ліків на суму 4,1 млрд грн міжнародним організаціям.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я