Дослідження: Медики у США вкладають у навчання більше коштів та часу, ніж європейські лікарі

1233

Міжнародне опитування Medscape Medical News за участі представників 7 країн: США, Великобританії, Франції, Німеччини, Іспанії, Бразилії та Мексики – засвідчило, що медики у Америці мають зарплати майже вдвічі більші, ніж німецькі лікарі. І у 14 разів більші, ніж отримують їх лікарі у Мексиці. У той же час, медики в Америці вкладають набагато більше коштів та витрачають часу на своє навчання.

Як показало опитування, фінансування навчання та підвищення кваліфікації лікарів у багатьох країнах мають великі відмінності.

Вартість медичної освіти у Мексиці становить лише одну чверть витрат, необхідних на здобуття такої самої освіти в Америці. До того ж, мексиканські студенти, власне, і не оплачують свою освіту. За це їм необхідно відпрацювати у державних лікарнях деякий час.

В Америці вартість навчання у держвузах становить у середньому $35 тис. на рік. В Англії така освіта коштує $11 тис., у Франції – $800, у Німеччині – $600. До цієї суми не включені проживання та харчування студентів.

Навчання у приватних медвишах коштує набагато більше, ніж у державних, практично у всіх країнах. І лише у Франції зафіксована однакова ціна навчання, як у державному, так і приватному медичному університеті.

Більше всього мучать студентів в Америці. Тут їм треба вчитись 8 років плюс 3-7 років інтернатури в залежності від спеціалізації. Усього на навчання медика у США йде 10-15 років. Найкоротший термін навчання лікаря у Мексиці – 4-5 років плюс 2 роки інтернатури і стажування у лікарні.

Найбільше «пашуть» лікарі первинки у Франції, які приділяють найбільше часу пацієнтам. Для чоловіка-лікаря – це 45 годин на тиждень, на дві години менше, 43 години на тиждень, приймають пацієнтів лікарі-жінки. Кожний другий медичний працівник у більшості країн витрачає 10-24 годин на тиждень на роботу з документами і адміністрування.

Більше за всіх задоволеними оплатою виявились найбільш оплачувані лікарі – американці та німці. В Іспанії найнижчий рівень задоволеності оплатою праці – 16% у медиків первинної допомоги та 13% – у спеціалізованій. Але треба відзначити, що медики Іспанії не є найменш оплачуваними, порівняно із іншими країнами.

Більшість опитаних впевнена, що знову стали би лікарями, якщо би їм довелось вибирати. Ця цифра становить від 77% в Америці та Німеччині та 61% – у Великобританії.

Джерело: Medscape

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я