Дослідники створили дефектну версію SARS-CoV-2, яка може знищувати коронавірус

81

Американські вчені виявили, що введення синтетичного вірусу SARS-CoV-2 може спричинити загибель обох варіантів COVID-19. Про це повідомляє видання Medical News Today.Зазначається, що біологи з Університету штату Пенсильванія (Penn State) в Університетському парку створили дефектну версію коронавірусу, яка може втручатися у вихідний вірус і перемагати його в культурах клітин. Теоретично введення синтетичного вірусу людині з COVID-19 може привести до загибелі обох вірусів. Своє дослідження науковці опублікували у журналі PeerJ.

Дослідники синтезували DI-версію геному SARS-CoV-2, яка приблизно на 90% коротше оригіналу. В скороченому вірусному геномі відсутні вихідні гени, що кодують білок, але він все ще містить інструкції щодо нових вірусних частинок у собі.

Вчені ввели зазначений геном до клітин африканських зелених мавп, що ростуть в лабораторній культурі. Потім вони заразили клітини SARS-CoV-2 дикого типу. Їх результати показують, що геном DI не тільки реплікується в 3,3 раза швидше, ніж SARS-CoV-2, а й порушує його реплікацію. Вони додали, що це призвело до зниження вірусного навантаження інфікованих клітин на приблизно на 50% протягом 24 годин (в порівнянні з контрольними культурами клітин).

«У наших експериментах ми показуємо, що вірус SARS-CoV-2 дикого типу дійсно сприяє реплікації і поширенню нашого синтетичного вірусу, ефективно сприяючи його власному зниженню», – роз’яснив дослідник з Пенсільванського університету, професор Марко Аркетті.

Він зазначив, що варіант такої синтетичної конструкції можна використати як саморекламу противірусної терапії COVID-19.

«Хоча негайне зниження вірусного навантаження на 50%, яке ми спостерігали, ймовірно, є недостатнім для терапевтичних цілей, ефективність з часом буде зростати, і вища початкова ефективність може бути отримана з використанням вектора доставки й поліпшеної версії генома DI», – додали науковці.

Повідомляється, що біологи вже успішно використовували наночастинки для доставки синтетичного вірусу в клітини, що ростуть в культурі. Наразі вони вивчають їх на живих тваринах. Надалі дослідники планують повторити експеримент на культурах клітин легенів людини, інфікованих SARS-CoV-2.

Професор Аркетті також повідомив, чи існує ризик посилення імунної реакції при застосуванні дефектного вірусу у людей з важкою формою COVID-19.

«Ми не знаємо. Завжди є реакція на екзогенну [чужорідну] РНК, але немає причин думати, що вона повинна бути більш серйозною, ніж на вірусну РНК», — доповнив він.

Вчений зауважив, що лікування могло б бути більш ефективним, якби воно проводилося на ранній стадії захворювання.

«Ймовірно, чим раніше, тим краще, але ми поки цього не знаємо», – сказав він.

Раніше повідомлялося, що дослідники виявили потенційно вразливі гени до COVID-19. Вчені зазначили, що знайшли ділянки геному, які відповідають за уразливість до коронавірусної інфекції.

Нагадаємо, що науковці розробили швидкий метод синтезу антитіл до коронавірусу.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я