Вчені розробили швидкий метод синтезу антитіл до коронавірусу

149

Американські дослідники створили нову технологію, яка допомагає отримати антитіла до COVID-19, повідомляє Дзеркало тижня.Зазначається, що науковці з Каліфорнійського університету в Ірвіні та Гарвардської медичної школи розробили швидку та недорогу технологію, що дозволяє синтезувати антитіла до коронавірусу. Розробка допоможе пришвидшити створення ліків проти COVID-19, а також поліпшити діагностичне тестування.

Для свого метода вчені застосували дріжджі для отримання сотень мільйонів різних синтетичних фрагментів антитіл (нанотіл). В них знаходився антиген, наприклад, спайковий білок, який допомагає коронавірусу проникати до клітини. Дослідники з’ясували, які нанотіла «зачепилися» за нього.

Далі вчені спроєктувати дріжджі так, щоб з кожним поколінням відбувалася еволюція нанотіл. Така технологія допомогла відібрати одне або декілька нанотіл, які зв’язуються тільки з антигеном, що спричиняє SARS-CoV-2. Розробка збільшує шанс на появу ефективної терапії з мінімальними небажаними реакціями.

Вчені наголошують, що весь процес тривав від півтора до трьох тижнів. Він базувався на стандартних лабораторних методах культивування дріжджів. Дослідники зазначили, що даний метод дозволяє «полювати» одночасно за нанотілами проти багатьох різних антигенів.

Науковці підкреслили, що їх технологія є імітацією природного вироблення антитіл у лам і верблюдів. Вони повідомили, що синтезовані нанотіла знищують антигени не гірше, ніж ті, що отримані у людей і тварин.

На думку американських вчених, їх розробка допоможе створювати не тільки нові методи терапії, а й удосконалити способи виявлення COVID-19 та пов’язаних з ним інших вірусів.

За словами Ендрю Круза, одного з розробників нової технології, якщо коронавірус еволюціонує та «вислизає» від екстреної терапії антитілами, вчені можуть розробити нові антитіла приблизно через два тижні.

Слід зазначити, що вчені з Канади розробили їстівну вакцину проти коронавірусної інфекції. Вона представлена у вигляді саморозчинних смужок. Їх можна буде використовувати не лише як вакцину від COVID-19, а ще як препарат від інших хвороб.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я