Деякі діуретики можуть підвищувати ризик раку шкіри – дослідження

35

Вчені виявили, що тривале використання гідрохлортіазиду пов’язане з дозозалежним двократним підвищеним ризиком плоскоклітинного раку в порівнянні з використанням блокаторів кальцієвих каналів. Про це пише видання MDedge з посиланням на дослідження науковців у British Journal of Dermatology.Національний перелік основних лікарських засобів запрацює, але на два місяці пізнішеРезультати спочатку були опубліковані у двох дослідженнях випадок-контроль, в яких лікарі повідомили про чотириразове підвищення ризику плоскоклітинного раку шкіри, помірне підвищення ризику базальноклітинного раку шкіри та меланоми у пацієнтів, які тривалий час приймали гідрохлортіазид.

Вчені у новому випробуванні не виявили підвищений ризик базальноклітинної карциноми та злоякісної меланоми шкіри в осіб, які вживали гідрохлортіазид протягом тривалого періоду. Вони припустили, що бендрофлуметіазид «може бути безпечнішою альтернативою для пацієнтів з підвищеним ризиком раку шкіри».

Повідомляється, що тривале застосування індапаміду було пов’язане з помірним підвищенням ризику меланоми, але не змінило ризик плоскоклітинного або базальноклітинного раку.

Когортне обсерваційне дослідження вчених базується на даних британського центру даних Clinical Practice Research Datalink. До нього увійшли 271 154 людини, які приймали тіазид та тіазидоподібні діуретики: 87,6% осіб отримували бендрофлуметіазид, 5,8% індапамід та 3,6% гідрохлортіазид.

Вчені порівнювали результати учасників випробування з 275 263 особами, які вживали блокатори кальцієвих каналів.

Ризик розвитку меланоми збільшувався на 43% в осіб, які тривалий час приймали індапамід, в порівнянні з тими, хто вживав блокатори кальцієвих каналів. За словами науковців, це відкриття потребує ретельного вивчення.

Раніше видання The Pharma Media повідомляло, що компанія Servier не змогла перетворити діуретик у засіб для лікування розладів аутистичного спектра – клінічне дослідження експериментального препарату завершилося достроково.

Нагадаємо, що вчені виявили нові властивості модифікованого метаболіту з гімалайського гриба – він може допомогти у лікуванні раку. Модифікований метаболіт добре переноситься людьми, тому науковці планують провести другу фазу клінічних випробувань.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я