Хімієтерапія на основі грибів виявилася перспективною – дослідження

81

Вчені з’ясували, що модифікований метаболіт з гімалайського гриба може допомогти у лікуванні раку. Модифікований метаболіт добре переноситься людьми, тому науковці планують провести другу фазу клінічних випробувань. Про це повідомляє Medical News Today.Група вчених під керівництвом Оксфордського університету та біофармацевтичної компанії NuCana знайшли спосіб зробити кордіцепін більш стабільним в організмі. Кордіцепін є продуктом метаболізму, який отримують з гімалайського гриба Cordyceps sinensis. Дослідники назвали новий препарат NUC-7738 та провели першу фазу клінічних випробувань на людях, які мали пізні стадії раку.

Науковці проаналізували клітинні дослідження та з’ясували, що NUC-7738 краще може досягати ракових клітин та генерувати високі рівні протиракових метаболітів, ніж звичайний кордіцепін.

Вчені підкреслили, що препарат добре проявив себе на клітинах тератокарциноми, яка є формою раку яєчок. Ці клітини були більш ніж в 40 разів чутливіші до NUC-7738, ніж до кордіцепіну.

Повідомляється, що автори дослідження почали першу фазу тестування препарату на людях. У Великій Британії, станом на 1 червня 2021 року, у дослідженні брали участь 28 осіб, які мали пізні стадії меланоми, раку легенів, колоректального раку. Вони отримували дози NUC-7738 в діапазоні від 14 до 900 мг/м2.

Перші результати дослідження показали, що хворі на рак добре переносять всі дози препарату. Дослідники також відзначили ознаки протипухлинної активності та тривалої стабілізації захворювання, особливо серед пацієнтів, які мають меланому, стійку до імунотерапії.

Науковці зазначили, що планують провести другу фазу клінічних випробувань препарату.

Раніше видання The Pharma Media повідомляло, що токсикологи завалені роботою, рятуючи сотні пацієнтів, які отруїлися грибами. Близько ста відомих видів грибів є отруйними для людини, але виявлення нових токсичних видів триває.

Нагадаємо, що дослідники з Національного університету Сінгапуру виявили нейропротекторні властивості у деяких видів грибів.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я