COVID-сертифікат у «Дії»: у сервісі відповіли на найпоширеніші питання

344

Українці, які отримали щеплення проти коронавірусної інфекції, можуть згенерувати у застосунку «Дія» COVID-сертифікати, але іноді громадяни стикаються з деякими проблемами у роботі сервісу. У телеграм-каналі «Дія» повідомили, як їх вирішити.

Фото: Мінцифри.

Громадяни, які не мають біометричних документів, не зможуть згенерувати сертифікат вакцинації у застосунку «Дія». Для них є можливість одержати документ на порталі «Дія» за посиланням. Для отримання СOVID-сертифікату знадобиться кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Щоб продовжити дію міжнародного цифрового СOVID-сертифікату, який видається на пів року, необхідно оновити застосунок «Дія» у Google Play або AppStore та заново згенерувати документ. Він буде дійсним один рік від дати отримання останньої дози вакцини проти коронавірусу.

Зазначається, що у СOVID-сертифікаті не вказується номер та серія закордонного паспорта. Сертифікат вакцинації не є проїзним документом, тому для перетину кордону громадянам знадобиться оригінал закордонного паспорта.

Нагадаємо, що у «Дії» почали тестування нових видів цифрових сертифікатів – документів з результатами ПЛР-тестів і сертифікатів для осіб, які перехворіли на коронавірусну інфекцію.

Раніше стало відомо, що співробітники Державної прикордонної служби України (ДПСУ) виявили понад 1,1 тисячі фейкових сертифікатів вакцинації протягом менш ніж двох місяців.  Прикордонники перевірили за допомогою програми SafeBorder близько 450 тисяч COVID-сертифікатів.

Також повідомлялося, що за підробку сертифікатів вакцинації українцям загрожують великі штрафи та позбавлення волі. Міністерство охорони здоров’я ініціює посилення відповідальності за купівлю та продаж підроблених документів, що підтверджують імунізацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я