Австралійська модель охорони здоров’я допоможе перемогти гепатит С

420

Згідно з останнім звітом ВООЗ, в даний час на планеті вірусом гепатиту C заражені 71 мільйон осіб. Одне недавнє дослідження показує, що мета ВООЗ з ліквідації даної інфекції в світі до 2030 року потенційно може стати реальністю, але реалізувати її заважає вартість противірусної терапії.

Поява противірусних препаратів прямої дії змінила парадигму лікування інфекції, викликаної вірусом гепатиту C (ВГС), виключивши ризики інтерферонів та підвищивши частоту випадків лікування до більш ніж 90%. Єдиний недолік цих препаратів полягає в тому, що вони коштують дуже дорого, іноді непосильно дорого для пацієнтів з цією вірусною інфекцією.

Здається,  в Австралії придумали спосіб, який допоможе знизити витрати на лікування ВГС-інфекції й досягти глобальної мети ВООЗ. Щоб покращити доступ до терапії новими препаратами, уряд Австралії розробив стратегію, котра отримала в народі назву Netflix: вона нагадує послугу підписки на відомому сервісі, коли замість оплати окремих фільмів абоненти сплачують одноразову суму за необмежений доступ до всього кіно.

У 2015 році уряд Австралії виділив приблизно 1 млрд. австралійських доларів (766 млн. доларів США) на необмежену кількість противірусних препаратів для пацієнтів з ВГС-інфекцією. Ця сума призначалася на період протягом 5 років.

Як підрахували аналітики з США і Європи, австралійська стратегія виявилася ефективною.

За перші 2 роки терапію пройшли 47 122 хворих, причому протягом першого року спостерігався «аншлаг» бажаючих лікуватися. Після цього приплив пацієнтів стабілізувався: протягом другого року прибувало по 1 586 нових пацієнтів в середньому щомісяця. При такій динаміці протягом 5 років терапію мають пройти в цілому 104 223 особи, а її ціна для кожного з них складе 9 595 австралійських доларів (7 352 доларів США).

Таким чином, що вартість лікування гепатиту С на душу населення в Австралії набагато нижча, ніж в країнах ЄС або тим більше, США (з валовим доходом на душу населення, аналогічним показникам Австралії). Наприклад, у Сполучених Штатах витрати на одного пацієнта складають 72 765 доларів США, в Ісландії – 55 284 доларів США.

Якщо ж екстраполювати ці кошти на вигоду від зниження навантаження на систему охорони здоров’я в довгостроковій перспективі, то державі дійсно краще слідувати моделі Netflix.

Джерело: Medscape

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я