В Україні прикордонники провели близько 300 тисяч перевірок COVID-сертифікатів з 21 серпня по 21 вересня та виявили понад 500 недійсних. Перевірки проводилися за допомогою програми SafeBorder. Про це заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, пише Укрінформ.
Працівники Держприкордонслужби виявили близько 500 фальшивих COVID-сертифікатів. Демченко підкреслив, що завдяки програмному забезпеченню вдалося виявити 575 недійсних документів з 290 тис. Частина сертифікатів «мала явні ознаки підробки». Повідомляється, що у таких випадках прикордонники передають інформацію правоохоронним структурам.
За словами речника відомства, власники COVID-сертифікатів, з якими виникли проблеми при верифікації, після повернення до України були відправлені на карантин.
Прикордонники проводять перевірку QR-коду на COVID-сертифікатах за допомогою електронного пристрою, де встановлена спеціальна програма SafeBorder від Міністерства цифрової трансформації. Наразі понад 40 країн світу підключені до мережі цифрових сертифікатів.
В одному з контрольно-пропускних пунктів житель Буковини пред’явив фейковий COVID-сертифікат, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я. Буковинець хотів перетнути державний кордон України та мав підроблений документ про вакцинацію. Прикордонники помітили, що COVID-сертифікат має ознаки підробки.
З’ясувалося, що чоловік самостійно виготовив фейковий документ для себе та дружини за допомогою графічного редактора. Відомості про підроблений COVID-сертифікат були відсутні у базі даних.
Мешканцю Буковини оголосили про підозру за ч. 1, 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Наразі триває досудове розслідування.
Нагадаємо, що у в Україні за підробку сертифікату вакцинації медикам може загрожувати до двох років обмеження волі та позбавлення права займатися медичною діяльністю. Наразі в країні немає спеціальної статті, яка б регламентувала покарання за підроблення COVID-сертифікатів.
Раніше стало відомо, що у Запоріжжі правоохоронці викрили співробітників туристичного агентства, які займалися фальшуванням довідок про негативний результат ПЛР-тестування на коронавірус. Через Інтернет ділки рекламували свої послуги.