Випробування на українцях: МОЗ закликає взяти участь у дослідженні ліків проти коронавірусу

109

Протиковідні препарати наразі проходять клінічні дослідження в усьому світі, також до випробувань закликають усіх охочих українців. Про це повідомляє пресцентр Міністерства охорони здоров’я.Побічна дія антибіотиківКлінічні дослідження проводять для вивчення ефективності ліків у терапії хворих на коронавірус. Всього наразі таких досліджень – 31. З переліком можна ознайомитися на сайті Державного експертного центру МОЗ за профілем випробування «COVID-19».

Як зазначив, перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда, клінвипробуванням ліків в Україні відводиться важливе місце, оскільки рішення про їх медичне застосування ухвалюється тільки після систематичного вивчення фармакологічної дії на людину та на підставі даних доведеної ефективності та безпечності.

Дізнайтеся більше: У Великобританії 10% лікарських засобів прописують без потреби

У МОЗ стверджують, що клінічні випробування допомагають виявити та підтвердити властивості препаратів, а також виявити реакції на них.

«Проте перед тим, як залучати до тестування людей, науковці проводять доклінічне дослідження ліків. Воно передбачає хімічні, фізичні, біологічні, мікробіологічні, фармакологічні, токсикологічні та інші наукові дослідження та вивчають їх специфічну активність та безпечність», – йдеться в повідомленні МОЗ.

Наступним етапом є чотири фази клінічних досліджень. В Україні найчастіше проводять клінічні дослідження III фази. Для підтвердження ефективності й безпеки препарату, необхідного дозування, збору інформації про реакції  до кліндосліджень залучають тисячі людей.

Дані про клінічні дослідження можна переглянути сайті МОЗ в розділі «Накази» та на сайті державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» clinicaltrials.dec.gov.ua. Тут можна ознайомитися з назвою дослідження, місцем проведення, назвою та країною-організатором, переліком препаратів, лікарською формою та дозуванням.

 У МОЗ підкреслили, що дослідження в країні проводяться на належному професійному рівні.

Нагадаємо, нещодавно ізраїльські дослідники завили, що препарат для лікування ВІЛ виявився ефективним проти COVID-19.

В Японії вирішили провести клінічне дослідження трьох препаратів для лікування COVID-19 – фавіпіравір, комбінації моноклональних антитіл і інгібітор протеази.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я