Зупинити чи відмінити зміни у первинці неможливо — МОЗ

613

В Міністерстві охорони здоров’я України підкреслюють, що зупинити та, тим паче, «відмотати назад» процес змін в медицині неможливо.

На засіданні Комітету з запобігання та протидії корупції Верховної Ради України 15 травня одним з питань було винесення рішення про порушення законів з боку Міністерства охорони здоров’я України. Через це депутати навіть вирішили звернутись до правоохоронних органів. Причиною стали зміни, що вже відбулися на первинній ланці, а саме – начебто незаконний розподіл бюджетних коштів медичним закладам. Тому в Міністерстві вирішили ще раз пояснити та роз’яснити сутність змін та показали, як саме можна переконатися у прозорості розподілу коштів.

Коли гроші пішли за пацієнтами у заклади первинної допомоги, тисячі лікарів та медсестер отримали вигідніші умови праці, місцева влада — успішні соціальні об’єкти, а пацієнти — якісніші та доступніші медичні послуги, – пояснюють в МОЗ. – Це відбувається по всій країні. Це реальні відчутні зміни і нова якість. Ці зміни є незворотніми.

В МОЗ признають – нещодавно детально відслідкувати шлях коштів було неможливо, адже було створене хороше поле для маніпуляцій, “домовленостей”, розподілу потоків та адмінвпливу – маса паперів та мінімум даних для аналізу. Зараз же завдяки принципам, за якими працює Національна служба здоров’я України, а це – прозорість, відкритість і рівні правила, працівників медицини важко в чомусь звинуватити.

Як пояснюють в Міністерстві, з відкритої бази даних, що розміщена на сайті, кожен має змогу довідатися про кількість підписаних декларацій та виплати медичним закладам. В базі присутні також відомості про місячний розмір виплат медичному закладу за договором з НСЗУ. Крім того, є електронна карта усіх закладів, що надають первинну медичну допомогу, та лікарів-ФОПів. Дізнатися, скільки декларацій підписав ваш лікар, можна за лінком. А ще – на днях почав працювати дешборд “Деталізація виписаних електронних рецептів за програмою “Доступні ліки”.

Національна служба здоров’я України презентувала звіт про свою роботу за рік. В звіті представники НСЗУ розповіли про здобутки, етапи, принципи, всі цифри та надали багато інформації про зміни, в тому числі, про виплати медзакладам у 2018 році. До середини травня служба вже оплатила конкретні медичні послуги для пацієнтів на суму 10 265 413 820 грн. – вони надійшли більш, ніж з 1200 медзакладів.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я