Змішування COVID-вакцин: у МОЗ розповіли, які препарати можна поєднувати

253

У Міністерстві охорони здоров’я дозволили мікшування мРНК-вакцин проти коронавірусної інфекції. В Україні тепер можна комбінувати вакцини від компаній Pfizer та Moderna. Про це заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін під час інтерв’ю «Укрінформу», пише РБК-Україна.В Україні МОЗ видало наказ, згідно з яким дозволяється змішувати вакцини проти коронавірусу. Повідомляється, що поєднувати можна м-РНК вакцини.

«Зараз вже виданий відповідний наказ МОЗ, яким дозволяється два типи поєднання вакцини. Перше – це м-РНК вакцина на м-РНК, це Pfizer/Moderna на Moderna/ Pfizer. Вони можуть бути змішані», – зауважив Кузін.

Головний санлікар роз’яснив, що також мікшування вакцин проти COVID-19 дозволяється коли, перше щеплення було зроблене препаратом AstraZeneca, тоді для введення другої дози можна буде використати м-РНК-вакцину.

Він роз’яснив, що ухвалювати рішення щодо змішування вакцини проти коронавірусу може лише лікар у двох випадках. Якщо на перше щеплення пацієнт відреагував нестандартно і була зафіксована несприятлива подія після імунізації, тоді лікар видає відповідний медичний висновок щодо необхідності альтернативної другої дози. Такий медвисновок є підставою для заміни вакцини під час введення другого щеплення.

Коли громадянин отримав першу дозу вакцини від коронавірусу за кордоном, повернувся до України, а в країні немає такої вакцини. Наприклад, вакцина Moderna, якої в Україні є два мільйони доз. В такому випадку через три-чотири місяці, за відсутності вакцини Moderna, людині може бути введена вакцина Pfizer.

Нагадаємо, що МОЗ рекомендує скоротити інтервал між дозами вакцини CoronaVac до 14 днів, щоб охопити щепленнями якомога більшу кількість громадян.

Раніше стало відомо, що в Україні розпочався п’ятий етап вакцинації від COVID-19.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я