Зміни повним ходом — документи навздогін

1096

На засіданні Уряду 25 квітня 2018 року затверджено 3 Постанови КМУ, які в законодавчому полі унормовують впровадження медичної реформи: «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік», «Деякі питання договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» та «Деякі питання електронної системи охорони здоров’я».

Зокрема, Постановою КМУ «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік» виз­начається тариф на оплату первинної медичної допомоги за обслуговування одного пацієнта, що підписав декларацію з лікарем. У цьому році він становить 370 грн. Також документом регламентуються коригувальні коефіцієнти для 5 вікових груп. Зокрема:

  • обслуговування дитини до 5 років — 4 капітаційні ставки (1,48 тис. грн);
  • за обслуговування дитини від 6 до 17 років — 2,2 ставки (814 грн);
  • обслуговування пацієнтів віком від 40 до 64 років — 1,2 ставки (444 грн);
  • обслуговування пацієнтів віком від 65 років — 2 ставки (740 грн);
  • обслуговування пацієнта в гірських населених пунктах — 1,25 ставки (462 грн).

При цьому плата за обслуговування пацієнтів із «червоного» списку — осіб, які не вибрали свого лікаря і не підписали з ним декларації, — становить 240 грн. Стосовно них не застосовуються коригувальні коефіцієнти.

Постановою «Деякі питання договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» визначається типова форма договору. Вона передбачає, що медичний заклад, який підписав типовий договір, зобов’язаний надавати послуги пацієнтам за програмою медичних гарантій. Водночас НСЗУ повинна оплачувати їх відповідно до встановлених тарифів та коригувальних коефіцієнтів. У договорі також визначені права й обов’язки сторін, їх відповідальність, умови, порядок та строки оплати медичних послуг, наданих медичним закладом. Відповідно до затвердженого порядку підписання договору НСЗУ публікує відповідне оголошення, у якому зазначаються послуги за програмою державних медичних гарантій, котрі повинні надаватися за договором, терміни подачі заявок на підписання договору, а також перелік необхідних для цього документів. Медзаклади подають потрібні заявки і документи. Після їх перевірки НСЗУ (у разі відповідності) направляє проект договору згідно із затвердженою типовою формою. Підписання договору здійснюється через електронну систему охорони здоров’я.

Постановою «Деякі питання елект­ронної системи охорони здоров’я» визначаються порядок функціонування електронної системи охорони здоров’я, а також порядок та обсяг оприлюднення НСЗУ відомостей із цієї системи.

Крім того, на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал» у кінці квітня опубліковано Постанову КМУ «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання первинної медичної допомоги населенню», яка набуває чинності 1 липня 2018 року. Документом визначено, що головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство охорони здоров’я, а розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня та відповідальним за виконання бюджетної програми — НСЗУ. Крім того, відповідно до вказаного документа НСЗУ має можливість проводити передоплату медичним закладам за надання послуг первинної медичної допомоги. «Розпорядник бюджетних коштів на підставі договорів про медичне обслуговування населення зможе здійснювати попередню плату за послуги первинної медичної допомоги відповідно до законодавства», — сказано в документі.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна» та «Урядовго порталу»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я