Жертвами вірусу Ебола в Конго вже стала тисяча осіб

437

Щеплення зробили 111 тисячам жителів, але цього недостатньо, щоб перемогти хворобу.

Як повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров’я, від небезпечного вірусу, який може привести до смерті, вже вакцинували більше 111 тисяч жителів Демократичної республіки Конго. Саме тут під час спалаху лихоманка забрала життя майже тисячі людей. Але одних щеплень недостатньо, хоча медики зараз, крім основної, впроваджують додаткову експериментальну вакцину, посилено готують медсестер і лікарів, залучають навіть студентів медуніверситетів.

Спалах небезпечного захворювання в Конго почався в серпні минулого року. Незважаючи на зростаючий рівень вакцинації, кількість хворих продовжує зростати – в тому числі, через напади, які не дають можливості медикам оперативно реагувати на чергові випадки хвороби і вакцинувати всіх, хто може заразитися Ебола. З огляду на це, медики не можуть присвятити достатню кількість часу деяким громадам, які потребують вакцинації.

Фахівці рекомендують зробити щеплення жителям сіл і районів, де були підтверджені випадки Ебола протягом останніх трьох тижнів. Ці люди можуть розповсюджувати вірус. У пріоритеті – кільцева вакцинація всіх, хто контактував з хворим.

Дозу вакцини медики дозволили коригувати – ті, хто ризикує найбільше, отримують півмілілітри вакцини. Це в два рази менше, ніж раніше. Саме таке дозування довело свою ефективність у випробуваннях в Гвінеї чотири роки тому. Є надія, що і в Конго вдасться захистити жителів від вірусу. Ті, хто потенційно може передавати вірус, отримають 0,2 мілілітри вакцини. У районах, де ризик зараження менший, рекомендують використовувати експериментальну вакцину.

Чим небезпечний вірус Ебола?

Летальність в разі захворювання геморагічною лихоманкою Ебола становить 25-90%, в середньому – 50%. Найбільший спалах зафіксований в 2014-2015-му роках в Західній Африці.

Зараження відбувається після контакту з кров’ю, рідинами чи виділеннями хворої людини. Симптоми з’являються через кілька днів або тижнів. Перші з них – раптове підвищення температури, головний біль, біль в горлі. Може бути блювота, діарея, висип, порушення роботи нирок або печінки, іноді – внутрішні або зовнішні кровотечі. Кровотечі в більшості випадків означають несприятливий прогноз. За 40 років з моменту відкриття еболавірусів вони вбили майже 13 тисяч осіб. Вперше цей вірус виявили в Судані і на сучасній території Конго. У Судані тоді померла половина хворих, в Конго – більшість тих, що заразилися. В останні роки спалахи спостерігаються в Демократичній республіці Конго. Якщо людина не виздоровлює через два тижні після перших симптомів, ймовірність смерті підвищується.

Наслідки хвороби

Як повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я, у тих, що вижили, спостерігається погіршення зору – через запалення очей. З такими проблемами стикається 20% тих, що вижили. Щоб уникнути сліпоти, лікувати наслідки лихоманки потрібно на ранніх етапах. В Конго вже відкрили очну клініку для перевірки зору тих, хто постраждав від хвороби.

Джерела: WHO, Вікіпедія

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я