Запропоновано надзвичайно ефективний метод лікування прокази

304

Лепра (проказа) – інфекція, що важко лікується навіть у наш час, й на пізніх стадіях вона призводить до тяжких ускладнень та інвалідизації. Аж ось вчені зі Сполучених Штатів запропонували в журналі Science Translational Medicine абсолютно новий спосіб повного зцілення від прокази – терапію химерними рецепторами антигену (CAR-T).

CAR-T – складна, проте дуже перспективна технологія, яка обіцяє одужання навіть від онкологічних й аутоімунних захворювань. Методика CAR-T вже застосовується для лікування деяких видів лейкемії та лімфоми. При цьому пацієнт отримує штучно синтезовані антигени, які регулюють функції його власних лімфоцитів (наприклад, направляє Т-лімфоцити атакувати злоякісні клітини, або ж дезактивує В-лімфоцити).

Вчені помітили, що у хворих на лепру відмічається низька активність Т-лімфоцитів на тлі надмірної активності В-лімфоцитів, й при цьому препарати, що направлені на пригнічення функції В-лімфоцитів, у таких пацієнтів не діють.

Враховуючи те, що В-лімфоцити відіграють центральну роль в патогенезі захворювання, фахівці із Університету Теннессі вирішили випробувати технологію CAR-T на піддослідних мишах із проказою. Спочатку модельні тварини пройшли обробку радіацією, яка знищила їх старі Т-клітини (пацієнти перед CAR-T також проходять хіміотерапію). Потім мишам ввели модифіковані Т-лімфоцити орієнтовані на CD19– й більш ніж у 60% мишей вони повністю або практично повністю знищили надмірно активні В-лімфоцити, привівши стан імунної системи тварин фактично до норми.

Крім того, лікування модифікованими Т-клітинами полегшило низку симптомів, включаючи високий рівень білка в сечі та маркери хронічного запалення.

Як стверджують автори дослідження, шкіра, нирки, підшлункова залоза та інші органи модельних тварин повністю очистилися від проявів хвороби. Майже всі вони прожили потім більше року – пристойний для дрібних гризунів строк, тоді як миші із контрольної групи, що не проходили CAR-T, жили 8-10 місяців.

Джерело: Lupus News Today

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я