Законопроект про трансплантацію отримав 100 сторінок правок

833

suprunНа думку в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, кош­ти, які зараз витрачаються на трансплантацію за кордоном, могли б ефективно використовуватися в Україні. Вона повідомила у Facebook, що відповідно до даних міжнародної організації Global Observatory on Donation and Transplantation в Україні — дуже низький показник трансплантації органів.

«Якщо порівнювати з Республікою Білорусь, то у 2014 році в Україні на 1 млн населення пересадили у 13 разів менше органів, а порівняно з Іспанією — у 28 разів менше. Така кількість зумовлена не лише недос­коналістю чинного закону про трансплантацію, а й відсутністю координаційної служби та низькою поінформованістю суспільства з цього питання», — зазначила вона.

За словами У. Супрун, окрім доопрацювання та прийняття нового закону потрібно створити ефективний механізм розподілу донорських органів і транспортування їх у центри трансплантації, забезпечити безперервне навчання лікарів-трансплантологів, перейняти міжнародний досвід і затвердити сучасні протоколи. Усі пацієнти, які потребують нових органів, мають бути включені до загального списку очікування.

00tranasplant2Тим часом законопроект щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини, який Верховна Рада прийняла за основу 21.04.2016 р. (№2386а-1, автори — О. Богомолець, О. Корчинська), усе ще «вдосконалюється». За прогнозом члена Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Олексія Кириченка, який очолює робочу групу з підготовки законопроекту до другого читання, закон може бути проголосований у жовтні 2016 року. «До законопроекту від нардепів уже надійшло близько 100 сторінок поправок, — повідомив він. — Між першим і другим читаннями можна вносити й кардинальні зміни».

За словами депутата, на трансплантацію в Україні у 2016 році виділено близько 6 млн грн, тоді як на лікування за кордоном витрачено 220 млн грн.

Але проблема не стільки у витрачених мільйонах, скільки у кількості важкохворих, котрі не доживуть до прийняття закону, і порятунок яких вочевидь віддаляється ще на «100 сторінок».

За матеріалами прес-служби МОЗ України та Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я