За останні два століття тривалість людського життя зросла майже вдвічі

292

У світі зростає кількість літніх людей. Сучасна медицина дала змогу людям жити краще та довше. Не дивно, що збільшення тривалості життя людей у світі співпало з бурхливим розвитком медицини та фармацевтики за останні два століття.

Першим зафіксованим довгожителем (понад 110 років) був Герт Адріансе-Бумгаард, який помер у 1899 році у віці 110 років, чотири місяці.

Зростання тривалості людського життя викликана зменшенням смертності у дитячому та похилому віці, зростанням можливостей медицини та більш якісним медичним обслуговуванням, покращенням якості харчових продуктів.

Першою жінкою-довгожителькою була Маргарет Енн Неві, вона померла в 1903 році у віці 110 років, десяти місяців. Її рекорд тривав майже 23 роки. Делін Філкінсом померла у 1928 році у віці 113 років, семи місяців. Її рекорд довгожительства тримався понад 52 роки.

Наразі рекордсменкою серед довгожителів є француженка Жанна Калмент, яка померла 4 серпня 1997 року у віці 122 років і п’яти місяців. Досі її рекорд залишається неперевершеним – але навряд чи він протримається довго.

Збільшення тривалості життя людей на планеті спочатку було обумовлене зниженням дитячої смертності. Розвиток медицини, зокрема створення вакцин від найбільш небезпечних масових захворювань, дозволив зберегти безліч людських життів у ранньому віці. Але приблизно з 1950-х років минулого століття основною рушійною силою стало зниження смертності у більш старшому віці. Це також обумовлено розвитком медицини. Розвиток діагностики, сучасні антибіотики та нові методи у хірургії дозволили людству побороти найбільш складні захворювання. 

З часом, більшість розвинутих держав прийняла за основу стратегію покращення якості життя населення. На охорону здоров’я почали виділяти все більше грошей. В розвинутих країнах пріоритетом внутрішньої політики стало збереження здоров’я громадян.

Недивно, що сьогодні, найбільш прогресивні країни можуть похвалитися найбільшою тривалістю життя громадян.

Наприклад, у Швеції, де національні дані про населення збиралися з середини 16-го століття, максимальна тривалість життя збільшувалася протягом майже 150 років. Збільшення тривалості життя спостерігається в багатьох інших країнах, зокрема в Західній Європі, Північній Америці і Японії.

Нажаль, темпи росту тривалості життя в Україні все ще не такі високі, як у більш розвинених країнах. Наприклад, за даними Всесвітнього банку на 2016 рік, середня тривалість життя в США складає 78 років, а в Україні — майже 71 з половиною рік. Цікаво, що в 1969 році за цими самими даними, тривалість життя в США і Україні становила приблизно однакові цифри — 70 з половиною років.

Джерело: Урядовий кур’єр

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я