З вересня наукові роботи з медицини почнуть фінансувати за новим принципом

278

Незабаром в Україні змінять підхід до фінансування наукових робіт з медицини. Вже з вересня припиниться фінансування ставок, замість чого розпочнеться цільове фінансування інноваційних наукових проектів. Це, на думку спеціалістів МОЗ, допоможе ефективніше використовувати кошти.  

З осені установи будуть отримувати фінансування залежно від кількості хороших дослідників, які в них працюють – чим більше буде таких спеціалістів, тим більше коштів отримає заклад. Це повинні бути науковці з високим індексом Гірша, у яких достатньо статей в журналах з високим імпакт-фактором. Варто орієнтуватись саме на публікації їх досліджень в журналах. 

Як повідомляють в прес-службі МОЗ, більше фінансування виділятимусь тим закладам, які приділяють більше уваги науковій роботі на сучасному міжнародному рівні та тим, що можуть похватись публікаціями своїх робіт у наукових виданнях, які мають вагу серед експертів. Якщо розглядати нові принципи фінансування на прикладі Національного інституту раку, то можна вже сказати, що з вересня цей заклад отримає більше чотирьох мільйонів гривень. Хоча раніше згідно штатному розкладу йому виділяли трішки більше 2,5 мільйонів гривень. Майже на два мільйони більше отримає і Харківський національний медичний університет – 3,22 млн грн замість 1, 46 млн грн. А от Одеському медичному університету доведеться затягнути пояс – він не отримав фінансування взагалі, оскільки не подав звіти. В МОЗ не приховують – фінансування отримають не всі заклади, а виконання ряду науково-дослідних робіт завершиться до вересня 2019 року. На це є певні причини, наприклад, неактуальні дослідження без наукової новизни та результативних показників, недостовірна інформація щодо публікацій в журналах та інші.  

Підхід до фінансування вирішили змінювати в зв’язку з тим, що, за старою схемою, гроші йшли не на наукові розробки, а на фінансування ставок. Новий підхід допоможе, крім вже названого ефективного використання коштів, приділяти більше уваги кінцевому результату, а саме – інноваційним відкриттям, які визнаються на міжнародному рівні та мають публікації у престижних наукових виданнях. Також це сприятиме інтеграції української медичної науки у світову науку та дасть можливість приймати участь у міжнародних конкурсах на гранти. Крім того, це створить конкуренцію між науковими командами, які боротимуться за державні кошти. 

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я