Їжа, яка змушує нас спати: які продукти крадуть енергію

1243

Від чого варто відмовитись, аби день пройшов ефективно.

Кожен помічав, що в один день після сніданку людина сповнена енергії і сил, а в іншій – ледь розмовляє від втоми. Причина може бути в їжі – кількість енергії, що залишилася у нас для робочого дня, залежить від того, чим ми нагодували організм за сніданком. Часом навіть найбільш ситна їжа не дає енергію, а, навпаки, відбирає її.

Якщо у людини немає проблем зі сном і здоров’ям, а на роботі вона так і норовить заснути, схилившись носом до клавіатури, слід звернути увагу на те, що вона їсть на сніданок.

Червоне м’ясо

Його не раз звинувачували в багатьох недоліках, включаючи підвищення шансів у його любителів передчасно померти від раку або серцево-судинних захворювань, підхопити нейроінфекції чи серйозну хворобу центральної нервової системи. Не всі з цих страшилок – незаперечна правда, і багато що залежить від кількості червоного м’яса і частоти його вживання. Але, не дивлячись і на існуючу незаперечну користь, можна бути впевненим, що такі страви забирають енергію – на їх перетравлення йде занадто багато сил. Особливо, якщо це не котлета, а ковбаса або сосиски. Поживних речовин тут – мінімум. Це веде до того, що вже через пару годин організм виснажується, а відчуття голоду повертається.

Солодощі

Ще один спосіб влаштувати організму стрес з самого ранку, це нагодувати його солодощами. Навіть якщо це смачні пластівці, солодкі булочки, йогурти та інші продукти з цукром – користі від них менше, ніж шкоди. Коли в організм надходить цукор, підшлункова залоза кидає в бій всі сили, щоб знизити кількість цукру в крові, і починає виробляти інсулін. У підсумку енергії не залишається, і після сніданку знову тягне в ліжко. Також, коли цукор йде вгору, підвищується апетит. Саме тому після тарілки смачної солодкої каші незабаром знову хочеться їсти. Крім того, через якийсь час можна заробити діабет. Якщо каша на сніданок мусить бути обов’язково, то краще варити її на воді, а замість пластівців насипати в тарілку вівсянку або мюслі без цукру. Додавати фрукти і горіхи можна.

Білий хліб

Від шоколадки білий хліб по тому, як він впливає на організм, майже не відрізняється. Користі, так само, як і від солодкого, немає. Підшлункова залоза після бутерброда або тосту теж починає викидати інсулін. Виходить той же результат – втома після їди та ще до початку робочого дня. Поживних речовин, на відміну від випічки, яку готували в часи наших бабусь та прабабусь, в буханці сучасного білого хліба зовсім немає – в ньому практично один крохмаль. Ні бутерброди, ні піца не дасть почуття ситості надовго, зате вже скоро голод знову покличе за стіл.

Фастфуд і жирна їжа

Чим більше в їжі жиру, тим сильніше від її перетравлення втомлюється організм. На процес освоєння жирної свинячої відбивної організм віддає всю енергію, яку ця відбивна йому і дала. До того ж, така їжа погано перетравлюється, і вже через півгодини після такого сніданку захочеться прилягти відпочити. Те ж саме виходить, коли повноцінний обід замінюють фастфудом, який взагалі здатний впливати на баланс речовин  в організмі.

Алкоголь

Спиртні напитки відбирають енергію, хоча багатьом здається, що, навпаки, келих вина або мартіні робить людей більш веселими і енергійними. Не всі звертають на те, скільки на наступний день і вже в той же вечір пізніше енергії буде втрачено через цей келих. Організм сприймає спиртне, як отруту і, природно, починає з ним боротися, на що йдуть сили і енергія. І цей процес триває набагато довше, ніж сп’яніння. Звідси і відчуття втоми, через яке на наступний день важко піднятися з ліжка.

Кава

Цей напій тільки спочатку бадьорить. Якщо не зловживати ним, то можна спробувати встигнути трохи більше, ніж зазвичай. Але якщо пити чашку за чашкою – енергія покине, а замість неї прийде втома. Справа в тому, що зростаючий рівень кофеїну дає зворотний ефект – виникає втома, з’являється дратівливість і бажання відпочити. Фахівці не радять пити більше двох чашок кави в день, щоб замість додаткової енергії не отримати додаткову втому.

Джерело: kitchenmag

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я