ХЕРСОНЩИНА: ІЗ ВІДКРИТИМ СЕРЦЕМ

1212

У Херсонській клінічній лікарні імені О.С. Лучанського за ініціативи головного лікаря, заслуженого лікаря України, депутата міської ради Людмили Ломако створено міський Центр серця. До його складу увійшли три відділення: інфарктне на 50 ліжок із блоком інтенсивної терапії на 13 ліжок, кардіологічне на 50 ліжок із блоком інтенсивної терапії на 7 ліжок та ревматологічне. Заклад оснащено сучасним ангіографом вартістю 11 млн грн, за допомогою якого досліджуватимуть судини серця, здійснюватимуть операції хворим із інфарктом міокарда та проводитимуть лікування після перенесеного інфаркту.В урочистій церемонії відкриття взяли участь Президент України Вік­тор Янукович, Віце-прем’єр-міністр України–Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, голова обласної державної адміністрації Микола Костяк, голова обласної ради Віктор Пелих, мер Херсона Володимир Сальдо, начальник управління охорони здоров’я ОДА Віктор Короленко.
У своєму виступі Президент України Віктор Янукович наголосив на важливості відкриття в Україні сучасних кардіологічних центрів, зауваживши, що у різних країнах світу під час реформування системи охорони здоров’я першочергова увага приділялася саме питанню профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. На думку Президента, при кардіоцентрах також обов’язково мають працювати сучасні станції швидкої допомоги. «Екстрена допомога у разі кардіологічних хвороб дуже часто є найголовнішою», — зазначив він. Глава держави додав, що кардіологічні заклади, безумовно, потрібно оснащувати новітнім медичним обладнанням та забезпечувати всіма потрібними лікарськими засобами.
Віце-прем’єр-міністр України–Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова провела зустріч із громадськістю, на якій обговорювалися питання розвитку медичних закладів у контексті реформування галузі. Вона також відвідала обласний онкологічний диспансер на 240 ліжок та ознайомилася з його роботою. Будівництво цього медичного закладу почалося ще у 1988 р., але у 90-ті роки через відсутність коштів було призупинено, і тільки на початку ХХІ століття відновлено. У грудні 2008 року здано в експлуатацію головний корпус і господарські споруди; із липня 2009 року почалося переселення стаціонарних відділень. У грудні того ж року завершено будівництво радіологічного корпусу. Медпрацівники отримали можливість працювати, а пацієнти — лікуватися в нормальних умовах. Замість великих палат на 10 і більше осіб — комфортні на 1-3 пацієнта. Херсонська облдержадміністрація та обласна рада подбали про завершення на початку 2012 року будівництва третьої черги — поліклініки, а управління охорони здоров’я ОДА і МОЗ України працювали над розв’язанням проблеми матеріально-технічного забезпечення медичного закладу.
На зустрічі з колективом обговорювалися питання оснащення диспансеру діагностичною та лікувальною апаратурою, а також ефективність роботи унікального онкологічного комплексу на Півдні України в сучасних умовах.

Зоя ДЕМЧЕНКО, власкор «ВЗ»,
м. Херсон

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я