Харківщина: Шанс вижити: унікальний центр ангіографії

967

VZ_12-13__Страница_11_Изображение_0001Перший в Україні ангіографічний центр діагностики та лікування серцево-судинних захворювань розпочав свою роботу на базі Харківської міської клінічної лікарні №8. Створений у партнерстві з Київським Інститутом серця і Європейським офісом компанії SHIMADZU CORPORATION, центр призначений для діагностики та надання екстреної допомоги при інфаркті міокарда, мозковому інсульті, а також для великого спектра обстежень і лікування інших патологій. 

Тут встановлене унікальне обладнання — універсальна ангіографічна система Аlexa-F12 японської корпорації «Шимадзу», відомої в усьому світі як виробник сучасного діагностичного медичного обладнання. Для Харкова за сприяння Київського Інституту серця, на замовлення міської влади було розроблено спеціальний варіант апарату, який дає можливість знач­но підвищити виживаність хворих на інфаркт та інсульт. На обладнанні такого класу сьогодні працює майже половина ангіографічних лабораторій Європи — в Україні його використають вперше.

VZ_12-13__Страница_11_Изображение_0002Презентували нове обладнання директор столичного Інституту серця, головний кардіохірург МОЗ України, доктор медичних наук, член-кореспондент АМН України Борис Тодуров та предс­тавники японської фірми, які до цього вже провели навчання бригади харківських лікарів, що його використовуватимуть.

— Технічні характеристики Bransist alexa найбільше підходять для інтервенційних рентгенологічних досліджень та операцій на судинах різних ділянок тіла людини: головного мозку, серця, периферійних артерій нижніх кінцівок, — розповів Борис Тодуров. — Якщо хворого з гострим інфарктом упродовж найближчих кількох годин привезти до лікарні, де за допомогою такої установки відкрити артерію, яка закрилася, інфаркту не відбудеться, людина не помре і не стане інвалідом. А за статистикою, від гострого інфаркту в Україні помирає 16% хворих, тобто кожен 7-й, тому важливість запровадження нових технологій зрозуміла. Їх використання допоможе знизити смертність утричі, а інвалідизацію — вдвічі.

Унікальність системи полягає в тому, що вона швидко й чітко виконує біпланову кардіографічну та серцево-судинну діагностику. 17-дюймовий детектор прямого перетворення дозволяє отримати високу якість зображення найдрібніших деталей. Цифровий детектор фіксує до 30 зображень за секунду! Надзвичайно швидке, нескладне й точне позиціонування апарату, багато корисних клінічних функцій, а також мінімальне променеве навантаження робить його зручним як для хворих, так і для лікарів. З його допомогою є можливість виконати ангіографічні інтервенційні процедури всіх судинних басейнів, включаючи серцеві, ниркові, а також дослідження нижніх кінцівок.

VZ_12-13__Страница_11_Изображение_0003Відтепер у Харкові здійс­нюватиметься на сучасному рівні ангіографія — рентгенологічне дослід­ження з використанням рентгеноконтрастних речовин, яке рекомендують при атеросклерозі судин нижніх кінцівок, гілок дуги аорти (звуження і закупорка сонних, хребетних і підключичних артерій, брахіоцефального стовбура); захворюваннях внутрішніх органів, що вражають артерії; аневризмі — патологічному розширенні судин; артеріальному тромбозі та емболії; синдромі зовнішнього здавлення судини; ішемічній хворобі; судинній травмі.

Крім діагностики за допомогою апарату можна проводити операції на судинах серця, головного мозку, нирок та периферійних артеріях нижніх кінцівок.

Як зазначив головний лікар міської клінічної лікарні №8 Євген Сиротніков, медики новоствореного відділення вже надають екстрену медичну допомогу при інфаркті та мозковому інсульті. Один із таких висококласних фахівців — кардіохірург Олександр Іванісов — уже став до роботи на новому обладнанні. А один із перших пацієнтів — пенсіонер Олександр Яковлєв, якому поставили на новому апараті діагноз «Ішемічна хвороба серця», уже отримав допомогу. Зрозуміло, що послуги нового центру не безкош­товні. Але, враховуючи соціальну значимість, був підписаний договір про соціальне партнерство між міською радою і приватною фірмою, що інвестувала кілька мільйонів гривень у придбання ангіог­рафічної системи, згідно з яким щорічно 50 харків’ян, які страждають на кардіологічні захворювання, зможуть проходити обстеження і лікування на цьому апараті безкоштовно. Також за необхідності, на пільгових умовах, буде налагоджено обмін послугами між Інститутом серця в Києві та ангіографічним відділенням у Харкові.

Планується розширити соціальний пакет уже з урахуванням фінансування з бюджету Харкова, відкрити ще одне «вікно» людям, які потребують матеріальної допомоги, аби пройти процедуру шунтування судин. Також буде розроблено концепцію створення на базі 8-ї лікарні єдиного міського кардіологічного центру. Адже тут, крім новоствореного, уже працюють 4 кардіологічні відділення, центри тромболітичної терапії гострого інфаркту міокарда, міський лікувально-діагностичний реабілітаційний для хворих із серцево-судинною патологією; артрологічний і європейський радіологічний; кафедра кардіології та функціональної діагностики ХМАПО.

Ольга ФАЛЬКО, власкор «ВЗ», м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я