Виробника смертоносних вакцин оштрафували на 1,1 млн грн

535

home-healthcare-insurance-7-8Підприємство, яке належить родині Раїси Богатирьової і запам’яталося 11 дитячими смертями після застосування вакцини проти гепатиту В, знову нагадує про себе.

5 січня 2017 року Господарський суд Харківської області розглянув справу №922/2691/16 за позовом Державної екологічної інспекції до ПАТ «Фармстандарт-Біолік». Інтере­си Держекоінспекції в суді представляв заступник прокурора Харківської області. Під час судового засідання повідомили: планова перевірка Держекоінспекції стосовно дотримання вимог природоохоронного законодавства виявила, що ПАТ «Фармстандарт-Біолік» під час виробництва фармацевтичних препаратів і вакцин здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із 52 стаціонарних джерел. При цьому термін дії дозволу на викиди забруднюючих речовин у компанії закінчився ще 7 березня 2013 року. У зв’язку із цим Держекоінспекція вирішила оштрафувати підприємство на суму шкоди, заподіяної навколишньому середовищу, — 1 млн 129 тис. грн. Суд задовольнив вимоги Держекоінспекції в повному обсязі. Також суд зобов’язав ПАТ «Фармстандарт-Біолік» сплатити 17 тис. грн судового збору.

ПАТ «Фармстандарт-Біолік» — скандальний виробник вакцин часів Раїси Богатирьової. До 2010 року фармацевтичний завод належав Олександру Богатирьову (одному із синів екс-Міністра охорони здоров’я). О. Богатирьов продав свою частку власності російському гігантові АТ «Фармстандарт» після того, як Генеральна прокуратура України прийняла постанову про проведення перевірки щодо дотримання законодавства МОЗ при закупівлі вакцин виробництва ПАТ «Фармстандарт-Біолік». Тодішні опозиційні народні депутати звернулися у ГПУ з вимогою розслідувати факти 11 документально підтверджених летальних випадків серед дітей після застосування вакцини проти гепатиту В виробництва цієї компанії. Йшлося про тендери на десятки мільйонів гривень, які розігрувалися між кишеньковими підприємствами групи О. Богатирьова. Фірми завжди поставляли тільки вакцини виробництва «Фармстандарт-Біолік» незалежно від того, яке підприємст­во формально перемагало. При цьому Раїса Богатирьова заперечувала зв’язок своєї сім’ї з ПАТ «Фармстандарт-Біолік», хоча й це підтверджувала офіційна інформація із сайту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Важливо також зазначити, що у грудні 2012-лютому 2013 року Держлікслужба України зупинила виробництво вакцин на підприємстві у зв’язку із численними порушеннями ліцензійних умов здійснення діяльності. Однак пізніше роботу цеху розливу, сублімації й упаковки препаратів було відновлено (цю інформацію наведено в рішенні суду у справі про викиди забруднюючих речовин).

До речі, в успішні тендерні роки (2008-2011) директором ПАТ «Фармстандарт-Біолік» був Валерій Карамавров. Йому досі належить третина ще одного фармацевтичного підприємства родини Богатирьових — ТОВ «Сінбіас Фарма». В. Карамавров — бізнес-партнер Олександра Доровського і Геннадія Хорунжого з групи фармацевтичних компаній «Здоров’я», що належать російському політику, «єдиноросу» Олександ­ру Шишкіну.

За матеріалами сайту Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я