Видалення апендикса підвищує ризик хвороби Паркінсона втричі

1964

Таку закономірність виявили американські вчені.

Виявляється, апендикс, який, нібито, не грає ніякої ролі в організмі, через що його в деяких країнах воліли видаляти відразу після народження дитини, щоб уникнути ризику його запалення і можливих наслідків у майбутньому в дорослому віці, не такий-то вже непотрібний. Вчені зі Сполучених штатів Америки виявили існуючий зв’язок між видаленням цього придатка сліпої кишки і розвитком хвороби Паркінсона в майбутньому. Причому операція збільшувала ймовірність розвитку неврологічних порушень в старості в три рази.

Не так давно вчені замислювалися над тим, що, ймовірно, захворювання, які є руйнівними для мозку, беруть початок в кишечнику. Останні дослідження підтвердили справедливість такої версії. Фахівці із Західного резервного університету Кейза і медичного центру «Університетські клініки Клівленда» виявили зв’язок між видаленням апендикса і підвищеною вірогідністю хвороби Паркінсона.

Для того, щоб довести свою теорію, вчені опрацювали дані про більш, ніж 62 мільйони пацієнтів з хворобою Паркінсона. Майже півмільйона з них раніше перенесли видалення апендикса. І неповні п’ять тисяч згодом почули у лікарів діагноз про хворобу Паркінсона.

Згідно з висновками вчених, у людей, яким не вирізали апендикс, ризик розвитку хвороби Паркінсона склав 0,29%, а у тих, кому його видалили – 0,92%. І хоч цифри невеликі, але зростання захворюваності в три рази простежується без докладання особливих зусиль.

Залишилося ще з’ясувати, що саме обумовлює зв’язок між апендиксом і хворобою Паркінсона. Вчені вважають, що це – не просто «відросток», а «інкубатор» для корисних бактерій, які захищають нервову систему від білків, що можуть зруйнувати її.

Джерело: МедикФорум

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я