Всесвітній тиждень імунізації: епідемія не скасовує необхідність рутинних щеплень

50

З 24 по 30 квітня розпочався Всесвітній тиждень імунізації. Цього року він проходитиме під гаслом «Вакцини зближують нас». Ключовою метою заходу є збільшити рівень охоплення щепленнями через кращу обізнаність та розуміння процесу вакцинації, наголошує ЦГЗ МОЗ України.

Всесвітній тиждень імунізації: епідемія не скасовує необхідність рутинних щеплень

В усьому світі вакцини вважаються одним з найкращих інструментів для покращення здоров’я та добробуту. Більше 200 років вакцини захищають людство від захворювань, які загрожують життю та заважають розвитку. З їхньою допомогою людство може прогресувати без тягаря таких хвороб, як віспа та поліомієліт, які коштували світу сотень мільйонів життів. Розвиток вакцин допомагає світу позбавитися таких хвороб, як кашлюк та дифтерія, знижує захворюваність дітей на такі хвороби, як кір чи правець.

Наразі, коли весь світ бореться з пандемією коронавірусу, варто не забувати про важливість своєчасної рутинної імунізації, бо переривання планових щеплень може спровокувати ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.

Протиепідемічні заходи не відміняють профілактичні щеплення. У пріоритеті так само зберігаються первинні вакцинальні комплекси. У жодному разі не можна відкладати екстрену вакцинацію/постконтактну профілактику.

У ЦГЗ нагадали, що в Україні, відповідно до Календаря профілактичних щеплень, обов’язковою є імунізація проти 10 хвороб: дифтерія, кашлюк, правець, кір, туберкульоз, поліомієліт, гепатит В, гемофільна інфекція, краснуха, епідемічний паротит. Починаючи з 2022 року, до цього переліку додається вакцинація проти пневмококу. Вакцини за Календарем для українців є безкоштовними, їх закуповують за державний кошт.

Зазначається, що в Україні у 2020 році вдалося досягти стабільного охопленнями щепленнями на рівні 80%, попри виклики пандемії COVID-19. До кінця року вийшло надолужити щеплення, що були пропущені через карантинні заходи в першій половині 2020 року. Проте для повноцінного захисту потрібно досягти охоплення вакцинацією на рівні 95%.

Під час епідемії слід перевірити, що дитина продовжує регулярно отримувати рутинні щеплення.

Вакцини дають захист у будь-якому віці, тож обмежень щодо віку немає. Своєчасна й повна імунізація захищає людей і оточуючих від важких і потенційно смертельних хвороб.

За даними ВООЗ, кожного року у світі вдається зберегти від 2 до 3 млн дитячих життів. Завдяки вакцинації у світі вдалося викорінити натуральну віспу. Захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%. Щорічно понад 750 000 дітей уникають інвалідності. Також зменшився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, і краснуху. Летальність від кору стала меншою на 75%. Щорічна смертність новонароджених від правця зменшилася в понад 13 разів.

Для системи громадського здоров’я імунопрофілактика є головним пріоритетом. Вакцинація є питанням нацбезпеки, бо здоров’я громадян – усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я