ВООЗ стурбована повільною розробкою нових антибіотиків

116

Всесвітня організація охорони здоров’я висловила стурбованість щодо повільної розробки в світі нових ефективних антибактеріальних засобів, що необхідні для вирішення проблеми зростаючої стійкості хвороботворних бактерій до антибіотиків. Як зазначається у доповіді ВООЗ, опублікованій в Женеві, жоден з 43 антибіотиків, що проходять зараз клінічні випробування, не вирішує в достатній мірі цю проблему.

ВООЗ стурбована повільною розробкою нових антибіотиків

«Світ все ще зазнає невдачі в розробці вкрай необхідних антибактеріальних препаратів, незважаючи на зростаюче розуміння надзвичайної загрози стійкості до протимікробних препаратів», – констатували у ВООЗ. В Організації підкреслили, що «жоден з 43 антибіотиків, які зараз знаходяться в клінічній розробці, не вирішують у достатній мірі проблему антибіотикорезистентності».

За словами авторів доповіді, «майже всі нові антибіотики, випущені на ринок за останні десятиліття, є варіаціями класів лікарських антибіотиків, які були відкриті в 1980-і роки».

Протягом останніх років регулятори схвалили «лише кілька антибіотиків». При цьому більшість з них мають «обмежену клінічну користь у порівнянні з наявними лікуванням», а 82% є похідними від вже існуючих класів ліків, проти яких хвороботворні мікроби володіють стійкістю.

«З цієї причини очікується швидка поява стійкості до цих нових препаратів», – зазначили автори доповіді.

Ханан Балкхі, помічниця гендиректора ВООЗ питань стійкості до протимікробних препаратів заявила, що відсутність зрушень в розробці, виробництві і розподілі нових ефективних антибіотиків підсилює наслідки резистентності бактерій до антибіотиків і «ставить під загрозу нашу здатність успішно лікувати бактеріальні інфекції».

Ці наслідки особливо важко позначаються на «вразливих групах, таких, як новонароджені і діти молодшого віку», йдеться в доповіді. Бактеріальна пневмонія та сепсис входять до числа основних причин дитячої смертності у віці до 5 років. Близько 30% новонароджених з сепсисом вмирають від бактеріальних інфекцій, стійких до основних антибіотиків.

На думку ВООЗ, відсутність належного прогресу в розробці антибіотиків «висвітлює необхідність дослідження інноваційних підходів до лікування бактеріальних інфекцій». Йдеться зокрема про «нетрадиційних антибактеріальних агентів». Серед них експерти називають антитіла і бактеріофаги, а також терапію, яка підтримує імунну відповідь у пацієнта і ослаблення впливу бактерій.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я