ВООЗ: спалах пневмонії в Китаї міг спричинити вірус типу ТГРС

303

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, більше ніж 50 випадків пневмонії, зафіксованих в центральному китайському місті Ухань, міг викликати новий вірус типу ТГРС (тяжкий гострий респіраторний синдром, також відомий як SARS) і MERS (близькосхідний респіраторний синдром). Ці віруси викликали смертельні спалахи захворювань в 2003 і 2012 роках.

Вірус у Китаї

Спалах нового захворювання почався в минулому місяці. На 5 січня 2020 року було зафіксовано 59 інфікованих осіб.

Серед симптомів захворювання переважає лихоманка, утруднене дихання, інвазивні ураження обох легенів.

Інфекція вибухнула між 12 і 29 грудня, коли деякі з пацієнтів працювали на міському ринку морепродуктів, який з тих пір був закритий для дезінфекції.

До цього часу не було виявлено ніяких очевидних доказів передачі вірусу від людини до людини. Зараження може бути пов’язано з тваринами. ВООЗ проти введення будь-яких обмежень на поїздки або торгівлю у Китаї.

Комісія з охорони здоров’я міста Ухань виключила кілька гіпотез, зокрема той факт, що це грип, пташиний грип, аденовірус, тяжкий гострий респіраторний синдром (ТГРС) або близькосхідний респіраторний синдром (MERS).

ВООЗ сповістили, що потрібна більш докладна інформація, щоб точно вказати тип збудника, який викликає інфекції, але ймовірність виникнення нового коронавірусу типу ТГРС або MERS дуже висока.

Коронавіруси – це велике сімейство вірусів, які можуть викликати захворювання від застуди до важкого гострого респіраторного синдрому або, як його ще називають – пурпурової смерті.

Від ТГРС у 2003 році загинуло 349 осіб на материковому Китаї і ще 299 чоловік в Гонконзі. За даними ВООЗ, вірус, яким заразилися понад 8000 осіб по всьому світу, виник в південній китайській провінції Гуандун. Пізніше ВООЗ розкритикувала Китай за те, що влада занизила кількість випадків зараження.

У КНР тоді звільнили з посади міністра охорони здоров’я Чжана Веньканга за те, що він погано справлявся з кризою. Це сталося через кілька місяців після того, як повідомили про перший випадок зараження.

У травні 2004 року ВООЗ оголосила, що в Китаї більше немає ТГРС.

Джерело: The Guardian

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я