Відкрито ключовий чинник старіння

519

Як стверджують американські вчені, ключову роль у старінні відіграє мітохондріальна проникність. Результати дослідження, проведеного вченими з Массачусетсу, котрі були опубліковані в журналі Cell, свідчать про те, що саме ця органела може бути центральним фактором розвитку патологій, опосередкованих старінням.

Здатність молекул проходити через мембрану мітохондрії (енергетичної станції клітини) може визначати, чи є процес аутофагії корисним, або, навпаки, шкідливим для всього організму.

Оскільки накопичення дефектних білків та інших пошкоджених молекул вважається ознакою старіння, аутофагія пов’язана зі збільшенням тривалості життя. І, фактично, модельні організми, в яких генні мутації або екзогенні чинники (такі як обмеження калорійності раціону) призводили до збільшення тривалості життя, були опосередковані аутофагією.

З іншого боку, аутофагія також може бути чинником розвитку раку, нейродегенеративних або метаболічних розладів тощо.

Цього разу массачусетські дослідники вирішили з’ясувати, чому підвищена аутофагія, яка є корисною в більшості випадків, шкідлива для організму з мутацією в певних генах, а також виявити ключові клітинні детермінанти впливу аутофагії на здоров’я і тривалість життя макроорганізму.

На моделях мишей та червів C. elegans вони виявили, що проникність мітохондрій визначає, чи буде аутофагія збільшувати або скорочувати тривалість життя організму. Так, підвищена проникність цих органел скорочує «спотворює» благотворний вплив аутофагії на здоров’я і, відповідно, скорочує тривалість життя.

Крім цього, автори визначили кілька сигнальних шляхів, через які теоретично можна впливати на вищезазначені процеси з метою корекції цих складних молекулярних взаємодій. Загалом, ця робота допоможе вченим покращити розуміння природи захворювань, розвиток яких пов’язаний зі старінням.

Джерело: Medical Express

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я