Від Міністра охорони здоров’я чекають покращення

250

1469191561-6138-ulyana-suprunРівень задоволеності роботою дільничних терапевтів у різних областях України помітно відрізняється: найвищий — у Миколаївській (83%), Чернігівській (83%) та Тернопільській (84%) областях, найнижчий — у Кіровоградській (47% задоволених). Про це свідчать дані дослідження «Індекс здоров’я. Україна», яке розпочалося в серпені 2015-го і завершилося у серпні 2016 року.

Щодо стаціонарної допомоги, то найбільш задоволеними є опитані із Тернопільської та Миколаївської областей (по 76%), а найменш — жителі Кіровоградської області (29%). Низький рівень задоволеності спостерігається серед мешканців Києва (40%), Івано-Франківської (43%) та Сумської (45%) областей.

Витрати громадян на ліки — ще один фактор оцінки функціонування галузі охорони здоров’я. У середньому під час амбулаторного прийому лікар призначав пацієнтам 4 лікарські препарати. Компенсацію за них від страхової компанії отримували лише 2% опитаних, від лікарняної каси — 1%, від держави — 2%. Середня вартість придбаних ліків становила 822 грн (найнижчий показник у Житомирській області — 238 грн, найвищий у Рівненській — 1001 грн).

Пацієнтам стаціонару призначали в середньому 6 препаратів. Лише 17% тих, хто лікувався в стаціонарі, отримали бодай частину ліків безкоштовно, 83% опитаних мали купувати всі приз­начені препарати самостійно. Середній розмір загальних витрат на ліки (придбаних у лікарні або куплених самостійно в аптеці) у випадку госпіталізації становив 2892 грн.

На запитання «Від кого більшою мірою залежить покращення функціонування медичних закладів?» респонденти відповіли так (можливі кілька варіантів відповіді): Президент — 37%, Прем’єр-міністр — 38%, Міністр охорони здоров’я — 74%, Голова обласної державної адміністрації — 10%, міський або сільський Голова — 15%, Голова районної адміністрації — 8%, головний лікар (керівник) закладу охорони здоров’я — 47%, лікарі — 18%.

«Особливу цінність результати цього дослідження матимуть у динаміці — після того, як ми отримаємо результати наступного року. Різниця в показниках по областях продемонструє нам наслідки управлінських рішень регіональних керівників галузі охорони здоров’я на місцях», — вважають у Міністерстві охорони здоров’я України.

«Індекс здоров’я. Україна» — це інструмент, який допоможе управлінцям галузі охорони здоров’я, а також тим, хто формує політику на національному рівні та в областях, районах, містах, оцінити вплив реформи на пацієнтів і громаду. З іншого боку, громадські організації й активні громадяни отримають аргументи в діалозі з органами влади заради змін на краще.

За матеріалами сайту Українського кризового медіа-центру

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я