«Верхній» та «нижній» тиск однаково вказують на ризики інфаркту та інсульту

58299

Статья доступна на русском языке/em>

Обидва показники артеріального тиску – «верхній» систолічний і «нижній» діастолічний – однаково індикують ризик серцевого нападу або інсульту. Такі дані отримані в ході масштабного дослідження мережі клінік Kaiser Permanente, яке включало понад 36 мільйонів показань артеріального тиску у понад 1 мільйона людей.

Артеріальний тиск верхній і нижній

«Верхній» та «нижній» тиск у людини однаково важливі

Фахівці відзначають, що «нижній» тиск часто ігнорується при появі проблем з серцево-судинною системою – особливу увагу зазвичай приділяють «верхньому».

Десятиліття досліджень показали, що високий систолічний артеріальний тиск частіше призводить до несприятливих наслідків. Як результат, кардіологічні рекомендації та інструменти оцінки ризику зосереджуються на верхньому показнику тиску.

Нинішнє ретроспективне дослідження є “наймасштабнішим у своєму роді”, – розказує Олександр К. Флінт, доктор медичних наук, фахівець з інсультів медичного центру Kaiser Permanente. Воно включає дані 36 мільйонів показань артеріального тиску, зібраних під час амбулаторних відвідувань між 2007 та 2016 роками, від 1,3 мільйона дорослих пацієнтів у Північній Каліфорнії.

Після коригування даних, дослідники встановили, що хоча систолічний тиск має більший вплив, і систолічний, і діастолічний тиск однаково сильно впливають на ризик інфаркту або інсульту.

Підвищений ризик серцево-судинних патологій для людини виникає в тому випадку, якщо її мінімальним тиском виявляється 130/80. Коли ці показники починають підвищуватися, зростають і ризики інфаркту та інсульту, при цьому не має принципового значення, підвищений систолічний «верхній» або діастолічний «нижній» тиск.

Джерело: Medical Xpress

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я