Вчені винайшли двосторонній водостійкий скотч, який дозволить з’єднувати шви та рани за секунди завдяки… павукам

289

На створення цього унікального скотчу вчених з Массачусетського технологічного інституту надихнула природа. Павуки виділяють спеціальну речовину, щоб ловити здобич під дощем (в мокрому середовищі). Фахівці простежили за тим, як ця речовина абсорбує воду.

Хірургічний скотч

Для досягнення ефекту потрібно лише кілька секунд. Дослідники тестували цей винахід на шкірі, кишечнику, печінці, шлунку та легенях свиней і щурів.

Як відомо, звиайні хірургічні шви не завжди працюють ідеально, коли справа стосується поверхонь внутрішніх органів, часто виникають запалення та до ран можуть потрапляти інфекції.

Сучасні ж хірургічні клеї також не часто не підходять для закриття розрізів та ран, через рідину, що вкриває поверхні людських тканей. Крім того, такі клеї починають працювати тільки через кілька хвилин. До того ж, вони можуть потрапити на інші поверхні тіла, де їм не місце. Це ускладнює роботу хірургів та подовжує одужання пацієнта.

Павуки виділяють липку речовину, що містить полісахариди, які майже миттєво поглинають воду з поверхні тіла комахи, залишаючи невелику суху ділянку, завдяки чому до неї можна спокійно приклеїти будь що.

За прикладом павуків, дослідники використовували поліакрилову кислоту для поглинання рідини з поверхонь тканин тіла. Кислота активувала клей і відбувалося максимально швидке прилипання.

За словами вчених, додавання желатину або хітозану дозволить липкій стрічці, на яку нанесена кислота, зберегти свою форму протягом декількох днів або навіть місяці.

Хюнву Юк (Hyunwoo Yuk)

Автор дослідження Хюнву Юк (Hyunwoo Yuk) сказав: “Дуже складно зашивати м’які або крихкі тканини, такі як легені та трахея, – але за допомогою нашої двосторонньої стрічки протягом п’яти секунд ми можемо їх легко заклеїти”.

За словами дослідника винахід у майбутньому також може бути використаний для кріплення медичних пристроїв до таких органів, як серце, “не спричиняючи пошкоджень або вторинних ускладнень через проколювання тканини”.

Джерело: BBC

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я