Вчені створили нанотіло, що частково реактивує цитомегаловірус людини

82

Науковці з Великої Британії та Нідерландів розробили універсальне натотіло VUN100bv. Воно може частково реактивувати цитомегаловірус людини завдяки пригніченню активності рецептора US28. Про це пише видання PCR News.Зазначається, що найчастіше цитомегаловірус знаходиться в клітинах у латентному стані. У здорової людини він не викликає ніяких симптомів. Але коли людина має пригнічену імунну систему після трансплантації, то реактивація цитомегаловірусу може бути небезпечною. Повідомляється, що ефективної вакцини проти цитомегаловірусу не існує, тому вчені шукають способи лікування цієї інфекції.

Дослідники з Нідерландів і Великобританії розробили нанотіло, специфічне до хемокінового рецептора цитомегаловірусу US28 – він є основним драйвером латентного стану цитомегаловірусу.

Автори роботи показали, що отримане нанотіло VUN100bv діє як зворотний агоніст. Воно пов’язує US28 і частково реактивує латентні цитомегаловіруси без розвитку симптомів або початку реплікації. Це дозволяє Т-клітинам розпізнати інфіковані клітини та знищувати їх.

Слід зазначити, що нанотіло VUN100bv складається з пов’язаних 30GS лінкером двох молекул описаного раніше нанотіла VUN100. Міцність зв’язування US28 і нового нанотіла в десять разів вище в порівнянні з попередником. При додаванні до клітин, що експресують рецептор US28, VUN100bv пригнічує його активність на 44,9%.

Науковці на клітинній культурі моноцитів CD14+ показали, що при обробці клітин нанотілом VUN100bv відбувається активація експресії вірусних генів ранньої відповіді без повної активації цитомегаловірусу. Таким чином, імунні клітини організму-господаря можуть виявити інфіковані клітини.

Вчені вважають, що ефективність нанотіл можна підвищити шляхом зв’язування їх з іншими ефекторними молекулами.

Зазначається, що робота дослідників є основою для розробки схеми лікування пацієнтів з цитомегаловірусом при необхідності трансплантації органів або стовбурових клітин.

Раніше повідомлялося, що наночастинки з атомами йоду можуть руйнувати пухлинні сфероїди під дією рентген-випромінювання.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я