Вчені оприлюднили дані щодо впливу COVID-19 на різні системи організму

320

У журналі Nature опублікували наукову статтю, яка присвячена наслідкам коронавірусної інфекції. Автори проаналізували базу даних Міністерства у справах ветеранів США і виявили, що у людей, які перехворілих на COVID-19, виникають проблеми з органами дихання, серцево-судинної та нервової системами, а також порушення обміну речовин, психічні розлади та інші ускладнення. Тяжкість наслідків залежить від перебігу захворювання, але ускладнення в тій чи іншій мірі були зафіксовані як у госпіталізованих пацієнтів, так і тих, що отримували амбулаторне лікування.

Вчені оприлюднили дані щодо випливу COVID-19 на різні системи організму

Під час дослідження порівнювалися показники здоров’я у 73 435 перехворілих на COVID-19 і 4,9 млн осіб, що не перенесли це захворювання, а також лікарські призначення і результати лабораторних досліджень. Науковці прийшли до висновку, що постковідний синдром може виникнути незалежно від того, в якій формі людина перенесла коронавірусну хворобу. Окремо порівнювався стан здоров’я у 13 654 людей, які перенесли COVID-19, і 13 997 осіб, які перехворіли на грип. Виявилося, що ризик смерті і виникнення ускладнень набагато вище після коронавірусної інфекції.

Через шість місяців після одужання у людей, які не були госпіталізовані, найчастіше виникали респіраторні захворювання, а також фіксувалися випадки дихальної недостатності і захворювання нижніх дихальних шляхів. Це підтверджується зростанням призначень протикашльових, відхаркувальних, протиастматичних лікарських засобів і глюкокортикоїдів. Також помітною виявилася частка розладів нервової системи, головний біль, порушення сну, підвищення тривожності. В цьому випадку збільшувалося застосування неопіоідних і опіоїдних анальгетиків, антидепресантів і заспокійливих засобів.

Метаболічний ефект після COVID-19 проявився в порушенні ліпідного обміну, виникнення цукрового діабету, ожиріння. З боку серцево-судинної системи були зафіксовані такі ускладнення, як гіпертонія, аритмія, коронарний атеросклероз, серцева недостатність. З боку шлунково-кишкового тракту – шлунково-кишкові розлади, дисфагія, біль в животі та інше.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я