Вчені детально дослідили механізм дії респіраторно-синцитіального вірусу

523

Вченим з Альбертського університету в Канаді вдалося виявити механізм дії одного з найбільш небезпечних і поширених збудників респіраторних інфекцій – респіраторно-синцитіального вірусу. Інформацію щодо цього дослідження оприлюднили у журналі Sciense Daily.

Зазначений вірус швидко вражає клітини людини, а особливо небезпечним він є для маленьких дітей. Проти цієї інфекції не існує вакцини.

Дослідники виявили, що вірус під час прикріплення до стінки клітини залишається в цьому стані декілька годин, а далі проникає у клітину та спричиняє інфікування. Науковця визначили, що головну роль у процесі зараження відіграє клітинний рецептор нуклеолін.

У нормальних умовах всередині клітини міститься нуклеолін. З’ясувалось, що вірус може викликати нуклеолін на поверхню клітини ніби за допомогою дверного дзвінка. Для цього вірус зв’язується з рецептором IGF1R і білком PKC-zeta. Таким чином вірус запускає всередину клітини сигнал, який спричиняє вихід нуклеоліну на її поверхню.

Науковці також прагнуть з’ясувати, яким чином діяв вірус на початку свого розвитку, до придбання цієї еволюційної особливості. Більш детальне вивчення даного механізму допоможе зберегти життя до 200 000 людей, які помирають від цієї інфекції кожного року.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я