Вакциновані двічі можуть поширювати штам «Дельта» так само, як невакциновані

106

Дослідники з Великої Британії оцінили ризики поширення мутованого «Дельта»-штаму серед людей, які пройшли повний курс COVID-вакцинації, і виявили, що вакциновані можуть переносити таку саму кількість вірусних частинок, що і не імунізовані, повідомляє The Guardian.Дослідження проводилося Оксфордським університетом, Міністерством охорони здоров’я Великобританії та Національною статистичною службою. Попри те, що науковці виявили, дослідження доводить, що ризик інфікування серед імунізованих від коронавірусу все ж знижується.

У своїй заяві дослідники попереджають, що не знають, скільки випадків передачі може статися від людей, що заразилися коронавірусом після щеплення. Наприклад, у них може бути високий рівень вірусу протягом більш коротких періодів часу, – вважають дослідники.

«Але той факт, що у них може бути високий рівень вірусу, передбачає, що люди, які ще не вакциновані, можуть бути не так захищені від варіанту Дельта, як ми сподівалися», – сказала професор медичної статистики та епідеміологія в Оксфордському університеті Сара Уокер.

Повідомляється, що дослідження, яке ще не рецензовано, показало – ефективність вакцини проти «Дельта»-варіанту знизилася в порівнянні з раніше домінуючим штамом «Альфа».

Запрошений професор фармацевтичної медицини Королівського коледжу Лондона, доктор Пенні Уорд припустила, що вакцини захищають людей від розвитку важкої форми коронавірусу. Як доказ вона назвала низьку частоту госпіталізацій, яка спостерігається на сьогодні.

У дослідженні порівнювалися приблизно 2,6 млн мазків з носа та горла, взятих у більш ніж 384 500 дорослих в період з грудня 2020 року до середини травня 2021 року, а також за результатами понад 811 600 результатів тестів від 358 983 дорослих в період з середини травня по 1 серпня 2021 року.

Нагадаємо, дослідники з Катару назвали COVID-вакцини, після яких не було зафіксовано жодної смерті від «Дельта»-штаму.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я