В Україні вийшли на новий рівень боротьби з туберкульозом

116

В країні фахівці аналізують світовий досвід протидії туберкульозу та практичної можливості його запровадження в українських медзакладах. Про це повідомили у ЦГЗ МОЗ України.Туберкульоз в УкраїніЗазначається, що у листопаді 2020 року країна приєдналася до ініціативи Європейського регіонального бюро ВООЗ щодо лікування туберкульозу. Вона полягає у введенні коротких модифікованих режимів терапії рифампіцин-резистентного туберкульозу (ТБ) за допомогою пероральних препаратів.

У Центрі громадського здоров’я додали, що терапія пацієнта за стандартною схемою лікування рифампіцин-резистентного ТБ триває до двох років. З використанням коротких режимів лікування, даний період триватиме дев’ять місяців (39 тижнів).

Повідомляється, що в Україні нові скорочені схеми лікування хворих на ТБ почали використовувати більшість обласних протитуберкульозних закладів та Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського.

Слід зазначити, що наразі держава проводить безоплатне забезпечення медзакладів для лікування пацієнтів з ТБ всіма необхідними ліками.

Нагадаємо, що НСЗУ уклала договори на майже 86 млн гривень із закладами «первинки» на лікування туберкульозу. Національна служба здоров’я України розробила новий пакет послуг «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».

Раніше повідомлялося, що Україна підписала меморандум з USAID для посилення боротьби з туберкульозом.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я