В Україні вакцинація від COVID-19 почнеться у першому півріччі наступного року

77

У МОЗ повідомили, що імунізація вразливих груп населення від коронавірусної інфекції в Україні запланована на кінець першого-початок другого кварталу 2021 року. Таку інформацію сповістив голова МОЗ Максим Степанов під час ефіру програми «Свобода слова».

В Україні вакцинація від COVID-19 почнеться у першому півріччі наступного року

Міністр зазначив, що Україні є країною-учасницею глобальної програми COVAX, в межах якої отримає близько 8 млн доз вакцин від коронавірусу. Він додав, що вже підписали необхідні технічні документи з альянсом GAVI.

«Завдяки приєднанню до глобальної ініціативи COVAX Україна невдовзі очікує на отримання близько 8 млн доз вакцин проти COVID-19. Цього тижня підписані технічні документи з альянсом GAVI щодо ініціативи COVAX. Вже в першому півріччі 2021 року, ми сподіваємося, що це буде кінець I – початок II кварталу, Україна отримає вакцину проти коронавірусної хвороби», – сказав керівник МОЗу.

Голова відомства зауважив, що портфель вакцин COVAX включає препарати від світових фармацевтичних концернів: AstraZeneca, Moderna та Novavax.

Пан Степанов додав, що крім участі в COVAX, МОЗ проводить ще переговори з низкою фармкомпаній, які теж виробляють вакцини від коронавірусу. Він зазначив, що зараз перемовини знаходяться на етапі укладання договорів. Міністр підкреслив, що головним критерієм вакцини має бути її прекваліфікація ВООЗ. Він додав, що для того, щоб в Україні можна було застосовувати вакцини, що зареєстровані у Сполучених Штатах, ЄС та Великобританії, вже прийняті необхідні законодавчі зміни.

Очільник МОЗу наголосив, що в Україні, в першу чергу, вакцинують людей з групи ризику – медиків, освітян, а також осіб старше 60 років, які мають супутні хвороби.

«Разом приблизно 20 млн громадян, яких, ми вважаємо, треба вакцинувати проти COVID-19 безкоштовно, тобто за кошти бюджету», – резюмував міністр.

В свою чергу, міністр заокордонних справ Дмитро кулеба зазначив, що Україна, хоч і не входить до числа багатих країн світу, все ж не залишиться без вакцини проти COVID-19. Завдяки дружнім відносинам з країнами, що отримають доступ до вакцин в першу чергу, наша держава розраховує також отримати певну кількість препаратів вже у першу хвилю вакцинації у світі.

“Ми допомогли МОЗу на початку пандемії приєднатися і до європейського комітету охорони здоров’я, потім до COVAX, ми працюємо на двосторонньому рівні з урядами США, Німеччини, щоб це питання було вирішено позитивно. І щоб ми не залишилися десь в кінці черги на вакцину”, – наголосив Кулеба.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я