В Україні сформують штаб по боротьбі з коронавірусом, його очолить Зеленський

202

Головою новоствореного штабу по боротьбі з COVID-19 стане Президент України. Відповідний документ вчора опублікували у виданні «Голос України», а відсьогодні проєкт постанови набув чинності.

В Україні сформують штаб по боротьбі з коронавірусом, його очолить Зеленський

Згідно документу, передбачається:

  • Формування штабу протидії коронавірусній інфекції, головою якого стане Володимир Зеленський;
  • Запровадження масового тестування для виявлення COVID-19;
  • Нарощування потужностей лабораторій;
  • Перепрофілювання медустанов під відділення для терапії хворих на коронавірус.

Запрацює єдина загальнонаціональна «гаряча» лінія для людей, які мають симптоми або хворіють на коронавірус для здійснення тестування на безоплатній основі та надання невідкладної меддопомоги.

Планується за областями формування необхідної кількості мобільних медбригад, які будуть виїжджати до хворих для забору біоматеріалу за місцем проживання та його доправлення до лабораторії.

Тестування для виявлення COVID-19

Згідно з постановою, передбачається відкриття та створення державної регіональної мережі вірусологічних лабораторій із загальною потужністю понад 100 000 тестів на добу. До цієї структури увійдуть регіональні високопродуктивні лабораторні комплекси та вірусологічні лабораторії, що будуть працювати при опорних медзакладах надання меддопомоги хворим на COVID-19. Пріоритет буде наданий сучасним технологіям ПЛР-тестування при проєктуванні та придбанні необхідного оснащення.

Для організації якісної роботи медбригад, вони мають бути забезпечені необхідним обладнанням, витратними матеріалами, пальним, ЗІЗами. Час забору біоматеріалу має становити не більше 4-х годин після дзвінка людини на «гарячу» лінію.

Відповідно до документу, створення лабораторних потужностей у системі медустанов МВС, Міноборони, Національної академії медичних наук та МОЗ для здійснення періодичного тестування медиків та співробітників, які працюють в установах охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам з коронавірусом, а також людей, які проводять заходи, пов’язані з недопущенням розповсюдження COVID-19.

Доступ до вакцини

Згідно постанови, населення повинно мати доступ до якісної та безпечної вакцини від коронавірусної інфекції.

Для цього необхідно:

  • Формування умов для спрощеного старту клінвипробувань вакцин для профілактики коронавірусної хвороби та надання значній частині громадян України можливості участі у них;
  • Запровадження умов для спрощення порядку реєстрації в Україні вакцин, які були схвалені до застосування в країнах із суворими регуляторними юрисдикціями;
  • 40% громадян мають бути вакциновані державним коштом після появи ефективної та безпечної вакцини проти коронавірусу, яку схваллять країни із суворими нормами регуляторів;
  • Формування масштабної інформкампанії щодо безпечності вакцини від коронавірусної хвороби.

Нардепи своїми 308 голосами підтримали відповідну ініціативу.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я