В РНБО наголосили на необхідності перевірки лабораторій в Україні

1358

Апарат РНБО, згідно рекомендації робочої групи комплексного аналізу поводження з особливо небезпечними патогенами в Україні, має звернутися до Уряду з пропозицією про проведення моніторингу діяльності установ мікробіологічного профілю та аналізу стану їх захисту. Таку інформацію сповіщає прес-служба Апарату РНБО.

Очільником робочої групи виступає заступник секретаря РНБО Олексій Соловйов. На засідання члени робочої групи  обговорили інформацію щодо доцільності формування єдиного загального реєстру лабораторій, які ведуть роботу зі збудниками різних груп патогенності, та здійснюють бактеріологічні, серологічні та санітарно-мікробіологічні дослідження харчових продуктів та об’єктів довкілля.

Слід зазначити, що до складу робочої групи увійшли повідні науковці-епідеміологи, мікробіологи та інфекціоністи, експерти в галузі безпеки харчових продуктів. Вони надали Апарату РНБО низку рекомендацій щодо заходів, які слід ввести для біобезпеки України.

Також на обговорення виносилось питання щодо необхідності появи спеціального реєстру лабораторій, що працюють із особливо небезпечними патогенами, та реєстру штамів особливо шкідливих мікроорганізмів. Такі заходи необхідно вжити, щоб запобігти їх нелегальному застосуванню, а також виявленню загроз національним інтересам і нацбезпеці України.

Пан Соловйов на відкритті засідання наголосив, що епідемія COVID-19 наочно показала, що сучасне суспільство є дуже вразливим до вірусних інфекцій та їх потенціал як біологічної зброї для скоєння терактів.

Він зазначив, що в цій ситуації слід вжити посилених заходів щодо забезпечення біобезпеки України.

«Необхідно розробити сильну і скоординовану відповідь для відстоювання національних інтересів України», – повідомив Соловйов.

Особливу увагу пан Соловйов зосередив на питанні якнайшвидшого оновлення нормативно-правової бази в галузі біозахисту, яка має відповідати міжнародними стандартами. Також він зазначив, що слід провести інвентаризацію роботи установ мікробіологічного профілю та проаналізувати ступінь їхньої захищеності.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я