В Олега Мусія — новий заступник

669

VZ_32-33_Страница_02_Изображение_0001У вересні до виконання обов’язків зас­тупника Міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції приступив Юрій Савко, який до призначення очолював Асоціацію виробників інноваційних ліків «АПРАД» (до неї входить близько двох десятків найбільших міжнародних фармкомпаній). На попередній посаді Савко чесно відпрацьовував гроші імпортерів: «АПРАД» активно відстоювала інтереси іноземних фармацевтів, намагаючись впливати на законотворчу політику МОЗУ. Тому припущення, що на посту заступника Міністра він продовжуватиме свою місію, здається цілком логічним.

Юрій Савко добре знайомий з очільником МОЗУ Олегом Мусієм. Їх пов’язують давня дружба і спільна робота в Громадській раді цього відомства за часів Раїси Богатирьової (тоді Мусій очолював Громадську раду, а Савко був його заступником). Декілька місяців тому Юрій Савко фігурував у списку головних претендентів на пост Голови Держлікслужби, і, за чутками, Мусій підтримував його кандидатуру. Але в квітні це відомство очолив колишній співвласник «Фалбі» Михайло Пасічник, зв’язки якого в Уряді виявилися сильнішими. Тому для Юрія Савка терміново довелося «вигадувати» нову посаду.

Посада заступника Міністра з євроінтеграції може виявитися для Юрія Савка лише стартом кар’єри в МОЗ, оскільки він цілиться на куди більш хлібну позицію Голови Тендерного комітету. Зараз його очолює зас­тупник Мусія Руслан Салютін, яким вкрай незадоволені фармацевти, оскільки він так і не зміг організувати повноцінні тендери на закупівлю медикаментів (на сьогодні вит­рачено всього 5% із виділених державою 2 млрд грн). Однак Олег Мусій уже декілька місяців відбиває напади недоброзичливців, які вимагають терміново звільнити Салютіна. Підозрюють, що Мусій таким чином тягнув час до призначення Савка.

Недивно, що як тільки наказ про призначення Юрія Савка був підписаний, боротьба за відставку Салютіна активізувалася. Нещодавно представники Благодійного фонду «Пацієнти України», очолюваного Дмитром Шерембеєм (який лише грає роль опонента МОЗУ, а насправді наближений до Мусія), влаштували під Кабміном мітинг із вимогою змінити Голову Тендерного комітету й терміново провести закупівлі медикаментів.

Вигоди, які отримують імпортери у випадку заміни Салютіна на Савка, очевидні. Позиції іноземних фармацевтичних компаній у госпітальному сегменті (закупівлі ліків бюджетними закладами в минулому році сягнули позначки в 5,75 млрд грн) традиційно були другорядними й поступалися місцевим виробникам, які вміли знаходити спільну мову з чиновниками, що проводять тендери. Тепер же імпортери зможуть як мінімум на рівних брати участь у торгах. Не виключено, що деякі великі представництва отримають ексклюзивні права на постачання свого товару в лікарні, пообіцявши трохи знизити на нього ціни. Переговори про таке співробітництво з Олегом Мусієм ведуться ще з весни й представляються широкому загалу як спроба МОЗУ відстояти права пацієнтів, забезпечивши їх дешевими ліками.

За матеріалами видання «Деловая столица»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я