В одеській лікарні відкрили відділення для хворих з підозрою на COVID-19, але воно вже переповнене

154

В Одесі в окремому корпусі міської лікарні №5 відкрили обсерваційне відділення на 60 ліжко-місць для хворих з пневмонією, які госпіталізуються в ургентному порядку. Як повідомили в міському департаменті охорони здоров’я, пацієнтів туди направляють з 13 серпня. Таку інформацію передає видання Думская.

При госпіталізації пацієнтів проводиться ПЛР-тест на COVID-19. У разі позитивного результату, хворого транспортують в міську клінічну інфекційну лікарню.

Пацієнти з негативним результатом ПЛР можуть бути переведені для подальшого лікування в терапевтичне відділення Одеської міської лікарні №5 або міські лікарні №1, 8, 10 або 11.

У лікарняному корпусі обладнали два окремі входи – для пацієнтів з пневмонією і співробітників. У чистій зоні організували приміщення для перевдягання та відпочинку персоналу. У переходах між зонами встановили шлюзи з можливістю проведення дезінфекції.

У відділення міськлікарні №5 додатково передані 20 кисневих концентраторів, закуплених за кошти міського бюджету. У відділенні є стаціонарний і пересувний рентген-апарати. Лікарня забезпечена медикаментами, засобами індивідуального захисту та деззасобами, проводяться додаткові закупівлі з урахуванням потреб.

На території лікарні побудували нову кисневу підстанцію і виконали розводку кисню по палатах. У відділенні є власний генератор безперебійного електроживлення.

Співробітники відділення пройшли навчання з відбору біоматеріалу для ПЛР-діагностики COVID-19, а також охорони праці на робочому місці, в тому числі правильному використанню ЗІЗів.

Але через значну кількість пацієнтів, нещодавно відкрите відділення лікарні вже переповнене.  Медики повідомляють, що всі 60 ліжок відділення зайняті, і нових пацієнтів просто нікуди класти.

«Теоретично можна розгорнути ще стільки ж, але не вистачить персоналу. Лікарів, медсестер немає. Багато співробітників, не бажаючи наражати себе на небезпеку, пішли у відпустки або написали заяви про звільнення», – говорить один медиків.

У медзакладі персонал відділення, який працює з пацієнтами з підозрою на COVID-19,  поскаржився, що їм виплачують лише муніципальну надбавку (+25% до зарплати), а обіцяні 300% надбавки вони так і не отримують.

«Справа в тому, що формально це відділення має лише опосередковане відношення до коронавірусу. Наші співробітники не працюють з людьми, у яких підтверджено діагноз COVID-19 – тих переводять відразу в інфекціонку. У підсумку ми, хоча ризикуємо не менш, ніж медики інфекційної лікарні, позбавляємося права на надбавку. Хіба це справедливо?», – обурюється лікар.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я