В Києві можуть розгорнути мобільні госпіталі, якщо кількість хворих зростатиме далі

1106

Майже половина ліжок для хворих на коронавірус в столичних медзакладах вже зайнята, якщо нинішні темпи приросту кількості хворих в Києві не знизяться, то незабаром місця в лікарнях може не вистачити. 

Аби вирішити можливу нестачу місць для хворих столичні чиновники можуть почати розгорати мобільні госпіталі на зразок тих, що використовували в Італії, Китаї та США.

Нині в Київраді обмірковують потребу в таких госпіталях, заявив Голова медичної комісії Києва, депутат Київради від ВО «Свобода», доцент кафедри службового та медичного права КНУ ім. Шевченка Олег Гелевей на брифінгу в УНІАН.

За даними, що навів пан Гелевей, нині в столиці стаціонарну меддопомогу отримують 1 028 хворих на COVID-19, загалом ліжкомісць для таких хворих в столиці виділено 2 239. Зокрема, майже вільні місця в столичних пологових будинках, наразі там лікуються лише дві вагітні з COVID-19 – одна в пологовому будинку №3 та ще одна в пологовому будинку №5. Всього в цих закладах 12 і 15 місць відповідно, виділені для лікування таких породіль.

Пан гелевей наголосив, що поки що нестачі місць для хворих на COVID-19 в Києві немає, загалом лікарні столиці можуть прийняти близько 8 тис хворих, однак в такому разі всі столичні лікарні будуть переведені на боротьбу з вірусом.

Голова медкомісії Києва також пропонує створити у столиці єдиний медпростір, адже ще є державні медичні заклади та медзаклади академії наук, у яких можна розмістити понад 11 тис. хворих у разі потреби.

«Тобто разом майже 19 тис. ліжко-місць можна організувати для того, щоб у разі потреби лікувати хворих на COVID-19… Може тоді необхідно прийняти якесь рішення Кабміну чи Міністерству охорони здоров’я і все ж таки спільно долати цього ворога. Адже виходить так, що кожен регіон сам має боротися з цим та вирішувати ці проблеми…», – підкреслив він.

Чиновник зазначив, що не відкидає можливої необхідності у розгортанні мобільних шпиталів для хворих, однак таке рішення обійдеться державі не дешево, адже для таких госпіталів нині немає достатньої кількості медобладнання, його необхідно буде швидко закупити.

І якщо з апаратами при наявності коштів питання можна вирішити більш-менш оперативно, то з нестачею медиків ця схема не спрацює. Нині, як зазначив Гелевей, в Києві вже гостро відчувають нестачу медиків, і ситуація не стане кращою, якщо навантаження на систему охорони здоров’я зростатиме.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я