В Індії лікарні судяться з урядом через нестачу медичного кисню

71

Індійські лікарні зіткнулися з гострою нестачею медичного кисню для пацієнтів з COVID-19, поставок кисню медики вимушені добиватись через суд. Колегія Верховного суду Делі задовольнила позов керівництва Sitaram Bhartia Institute of Science and Research до уряду штату, і подібні судові засідання проводяться майже щодня, повідомляє агентство Reuters.

В Індії лікарні судяться з урядом через нестачу медичного кисню

Зазначається, що 2 травня у лікарні Sitaram Bhartia почав стрімко закінчуватися кисень, а нових поставок не передбачалося, тому керівництво медустанови звернулося до суду. За словами адвоката Шиєл Терхана, це був «крайній захід» – суд задовольнив вимогу медорганізації, а балони з киснем прибули практично відразу після слухання.

З такою проблемою зіткнулися і інші лікарні індійської столиці, що змушені справлятися з потоком пацієнтів – щодня тут реєструється близько 20 000 нових випадків інфікування COVID-19, потрібно не менше 976 тонн медичного кисню при поставках в 393-490 тонн. В кінці квітня судді вже зверталися до федерального уряду з закликом будь-якими способами збільшити поставки кисню.

Член законодавчих зборів Делі Рагхав Чадха 4 травня заявив, що дефіцит кисню зафіксовано у 41 лікарні, де перебувають на ШВЛ більше 7 000 осіб. Місцеві ЗМІ повідомляють про летальні випадки, що пов’язані з відсутністю медичного кисню.

Є проблеми і в інших частинах Індії. Наприклад, в штаті Біхар, за рішенням Верховного суду Патни, припис отримав місцевий уряд через відсутність своєчасних заходів щодо перепрофілювання ліжок для лікування COVID-19.

Уряд Індії робить різні дії для поставок медвиробів, кисню і ліків – ремдесівіру і вакцини. До 30 червня скасовані мита на імпорт цієї продукції. Гуманітарну допомогу країні надають США, Великобританія, Ізраїль та інші держави.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я