Уряд затвердив план дій на наступні три роки

531

Кабінет Міністрів України 3 квітня затвердив Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду до 2020 року, який збігається з іншими програмними документами України: Меморандумом про економічну і фінансову політику з МВФ, Стратегією сталого розвитку «Україна-2020» та Планом пріоритетних дій Уряду на 2017 рік.

Відповідно до цієї масштабної прог­рами українська система охорони здоров’я зазнає якісних змін у найближчі три роки. Основні кроки і перспективи, прописані у Середньо­ст­роковому плані пріоритетних дій Уряду до 2020 року, стосуються:

  • реформування центрів екстреної медичної допомоги (ЕДМ) і медицини катастроф (МК). Зокрема до кінця 2017 року Уряд обіцяє створити оперативно-диспетчерські служби цент­рів ЕМД і МК із GPS-технологіями, які вже існують у Києві, Харківській, Дніпропетровській та Херсонській областях, у всіх регіонах України і розпочати створення відділень екст­реної допомоги, а до 2020 року — забезпечити законодавчу базу для функціонування відділень екст­реної допомоги, закупити спеціалізований санітарний транспорт для центрів ЕДМ і МК, затвердити та впровадити нові спеціальності «Інструктор з надання домедичної допомоги», «Парамедик», «Екстрений медичний технік»;
  • удосконалення надання високоспеціалізованої медичної допомоги. Уряд обіцяє підсилити центри кардіохірургії та інтервенційної кардіології; забезпечити впровадження системного підходу в перкутанній реперфузійній терапії (первинне стентування) для ефективного лікування пацієнтів із гострим інфарктом міокарда (ГІМ) та серцево-судинною патологією, особливо у невідкладних станах; організувати чітку взаємодію служби екстреної медичної допомоги і системи цілодобової (24/7) кардіологічної та кардіохірургічної допомоги, що дасть змогу забезпечити доступність пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями до своєчасної високоспеціалізованої медичної допомоги. Таким чином, Уряд також планує збільшити обсяги надання високовартісних діагностичних і лікувальних процедур. Зокрема підвищити кількісні показники коронарних стентувань (механічна реперфузійна терапія пацієнтів із ГІМ) до 15 тис. до кінця 2017 року та до 18 тис. на кінець 2018 року, коронарографії пацієнтам із симптомами стабільної ІХС й оперативних кардіохіругічних втручань — до 30 тис. у 2017 році та до 35 тис. у 2018 році (відповідно по кожному напрямку);
  • розвитку служби трансплантації. До кінця 2017 року планується створити Національний організаційно-методичний центр трансплантації, збільшити кількість органних пересадок і пересадок кісткового мозку до 200 (по кожній позиції), а до 2020 року Кабмін обіцяє створити державні трансплантаційні округи на базі ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова» НАМН України та у м. Запоріжжі.

Також у 2017-2020 роках Уряд планує зменшити середню тривалість госпіталізації пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями (із розрахунку на 1 тис. населення) з 38 днів у 2017 році до 30 — у 2020-му, а також збільшити до 2020 року кількість лікарів первинної ланки, які надають послуги ПМД згідно з договорами, укладеними із населенням, до 20 тис. осіб (виходячи з того, що у 2017 році таких лікарів буде 7 тис.) та зосередити увагу на розвитку соціальних і реабілітаційних послуг у територіальних громадах для дітей-сиріт, людей з інвалідністю, учасників АТО, осіб похилого віку.

За матеріалами сайтів «Європейська правда» та «Урядовий портал»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я