Уряд “вдарив” по цигарках та електронних сигаретах

317

Наприкінці грудня Кабмін затвердив законопроєкт «Про внесення змін до деяких Законів України щодо адаптації законодавства до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту (про охорону здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну)».

Боротьба з тютюнопалінням

Його розробляли в рамках запровадження Рамкової Конвенції боротьби проти тютюну та для виконання Угоди про асоціацію із ЄС. Ухвалений проєкт закону врегулює обіг е-сигарет на інших нових тютюновмісних виробів, а також значно поглибить боротьбу з палінням на державному рівні https://bit.ly/3954w9m.

Які переваги має новий законопроєкт?

У МОЗ пропонують накласти заборону на усі смакові домішки в цигарках та тютюнових виробах, що приваблюють неповнолітніх, які починають курити.

До таких речовин відносять:

  • добавки, які сигаретний дим роблять кольоровим;
  • смако-ароматичні суміші у будь-яких компонентах (фільтри, папір, пакування, капсули), які можуть міняти аромат, смак або інтенсивність диму сигарет;
  • домішки, які асоціюються з активністю (таурин, кофеїн);
  • вітаміни, які можуть викликати думку, що сигарети безпечні та корисні.

Маркування тютюнових виробів

В рамках нового законопроєкту будуть діяти оновлені правила маркування тютюновмісних виробів: графічні попередження про небезпеку паління будуть змінені на європейські та будуть займати 65% пачки сигарет. Щороку буде проводитися ротація медичних «страшних картинок»-попереджень.

Для всіх видів тютюнових виробів вводять правило щодо попередження про їх небезпечний вплив на стан здоров’я людини. Це також стосується е-сигарет та заправних контейнерів (30% від загальної площі).

Змінюються й правила реклами тютюну. Тепер у рекламних роликах тютюнових виробів не можна використовувати ймовірні позитивні асоціації паління з молодістю та успішним життям. Під заборону потрапляє реклама чи натяки на меншу шкідливість, інакший смак або домішки, які мінімізують негативний вплив на довкілля.

В рамках зазначеного законопроєкту забороняється виготовлення «міцних» сигарет (таких, де вміст нікотину становить 1,0 мг, смоли – 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг).

Нові терміни

Значно розшириться й перелік тютюновмісних виробів. Це дозволить тримати під контролем їх розповсюдження, рекламу і пакування. До вказаного списку потрапив тютюн нюхальний та жувальний, тютюн для самокруток, люльок, для кальяну та для перорального вживання.

Новий закон врегульовує та запроваджує термін трав’яного виробу для куріння. Ним є виріб на основі рослин, трав або фруктів, який не містить тютюну у своєму складі та який можна споживати через процес згоряння.

До проєкту закону також додали новітні пристрої для споживання тютюну (вироби для електричного нагрівання). Ці нові девайси набули значної популярності у українців.

Сегмент е-сигарет

В Україні вперше хочуть врегулювати на законодавчому рівні термін «електронна сигарета». Е-сигарети та вейпінг набуває масової популярності серед молоді. За інформацією дослідження GYTS 2017 понад 18% підлітків у віці 13-15 років палять е-сигарети.

У законопроєкті є визначення електронних сигарет згідно правил в ЄС: це виріб, який можна задіяти для споживання пари, яка у своєму складі нікотин, через мундштук, або будь-який компонент цього виробу (картридж, резервуар та пристрій без картриджа чи резервуара).

Це змусить виробників та продавців таких продуктів відповідно маркувати свої вироби.

Збільшення рівня відповідальності тютюнових корпорацій

Тютюнові компанії мають подавати у МОЗ кожного року актуальну інформацію щодо:

  • переліку усіх складових та їх кількості, які були задіяні у виробництві тютюнових виробів;
  • рівня викидів смоли, нікотину, монооксиду вуглецю в димі сигарет;
  • інших викидів та їх граничні рівні.

Для громадськості МОЗ буде в обов’язковому порядку оприлюднювати ці звіти.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я