Уряд Австрії розробив законопроєкт про право добровільно йти з життя за допомогою ліків

36

Австрійський уряд розробив проєкт закону про право невиліковно або тяжкохворих пацієнтів на право добровільно йти з життя за допомогою лікарських засобів, які можна придбати в аптеці, пише Агенство друку Австрії.Голосування за законопроєкт має відбутися в грудні 2021 року, чинності він набуде вже в з 1 січня 2022, однак рамки для допомоги самогубцям тепер строго обмежені.

Відповідно до документу, тяжкохвора або невиліковно хвора людина, яка добровільно вирішила піти з життя, має особисто підписати спеціальну заяву – заповіт про смерть. Зробити це можуть лише повнолітніх. Крім того, забороняється активна пряма евтаназія, тобто здійснена без згоди пацієнта.

Щоб оформити заповіт про смерть (від нотаріусів або адвокатів пацієнтів), два лікарі повинні надати інформацію. Один з них повинен мати паліативну кваліфікацію. Здатність людини, яка хоче померти, приймати рішення також повинна бути підтверджена лікарем. Якщо у лікаря є сумніви, також необхідно проконсультуватися з психіатром або психологом. До винесення рішення має пройти не менше дванадцяти тижнів, мета полягає в тому, щоб подолати гострі фази кризи. Однак, якщо потерпілим залишилося жити дуже короткий час, близько декількох тижнів,, цей період скорочується до двох тижнів.

На основі заяви тяжкохворий пацієнт отримує право на придбання лікарських засобів, які допоможуть йому з евтаназією, в аптеці. У заяві також може бути вказана особа, яка буде забирати цей товар для зацікавленої особи, наприклад, якщо ця особа не пересувається. Крім того, можлива доставка препаратів з аптеки.

Ліки пацієнт має приймати самостійно; в деяких випадках (приміром, якщо людина нездатна пересуватися) дозволяється допомога іншої людини.

В уряді підкреслили, що ніхто не зобов’язаний проводити евтаназію. Фармацевтів теж не можна зобов’язувати відпускати препарат.

Документ про асистований суїцид австрійський уряд розробив на вимогу Конституційного суду. Той у грудні 2020 року постановив, що кримінальна відповідальність за допомогу людині піти з життя інколи порушує її право розпоряджатися власною долею.

Нагадаємо, у кінці січня 2021 року парламент Португалії проголосував за закон про евтаназію. В Іспанії також ухвалили закон про евтаназію для безнадійних хворих.  Слід зазначити, що ця процедура легалізована у таких країнах, як Нідерланди, Бельгія, Люксембург та Канада.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я